Chat n° 026 - Tarih: 28 kasım 2001

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [ ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg'e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.

 

[] Kaptan aiberg_ nickiyle bağlandı

 

Slm & slm hanifdaşlar.

 

<> Hoşgeldiniz.

 

Hoşbulduk. Hanifdaşlar hemen konuya girelim ki, Bugün 24.00'de ZZ ile bağlanacağız.

 

<> 313 tamamlandı mı?

 

Hayır 38 eksik var. 150 yıldır bir tek kez 313 oldu, o da PARÇALANDI.

 

<> Nasıl parçalandı?

 

O anlamda parçalandı demedim. 313 BİR KEZ oldu. (Eskiden 300-309 arası seyrederdi. Bu parçalanma değil. 38 kişi statükoyu eskisi gibi görmek istiyorlar. Allah'tan benim yapacağım bir şey yok. Ben İKİ NUMARAYIM BİR NUMARA HALLETSİN. O ne derse o olur...

 

<> Konu piramitler olabilir mi?

 

Piramitler herkesi bağlayan bir konu değil. Mesela piramitlerin neyini konuşabiliriz?

 

<> Nasıl yapıldığı değil de niçin yapıldığı?

 

Dünyada 12 bölge var. İkisi kutup. Kalanı düzenli aralıklarla. Nuh tufanı oldu... Tufan aynen Velikowsky'nin söylediği biçimde oldu.

Jüpiter JAPETH'in gözünden Venüs (Ziggura) kitlesi NOVA biçiminde atıldı. Venüs gezegeni güneşe doğru ivmelendi. Tietz Baade (Titus) sayısına göre Merkür'den sonraki yerini aldı, eşel bozulunca Asteroid kuşağının bulunduğu bir gezegen de parçalandı.

Bu boşluktan istifade Venüs, şimdiki yerine fırlarken, dünya ile kosmik sürtüşmelere girecek kadar yakınımızdan geçti.

Dünyanın ekseni eğrildi... (Mevsimler oluştu böylece) Med-Cezir yüzünden sular kabardı, dünya 200 metre kadar su altında kaldı. Daha sonra buzullar yeniden toparlandı, Venüs duruldu ve yerini buldu.

Venüs öncesinde dünyada Pangea'nın varlığına ilişkin işaretler var. Yani sanıldığı gibi bir milyar yıllık serüven değil, 15 bin yıllık bir süreç bu.

Dünyada Adem ırkının bir çok mutantları vardı:

1. Albinolar.

2. Dezoksidan pigmeler. (Çok koyu renkli aborjinler gibi)

3. Mongol mutantları. (Kromozom hastalığı): Ayette mongol hastalığı "Bir kısım insanları Domuza ve Maymuna çevirdik" biçiminde... Burada Şebek/Şibk=Mongol hastalığıdır.

Diğeri de Hınzır hastalığı. Bunun iki türevi var:

a) Yaban domuzu gibi simsiyah

b) Evcil domuz gibi pembemsi bembeyaz

Yani birinde pigmentler oksitleniyor diğerinde de tersi (Soymetal gibi davranıyor).

İşte size bembeyaz ve simsiyah iki insan ırkı (Hınzırlar) ile Mongol mutantlar (Şebekler). Böylece üç ırk var burada... Çok beyazlar, çok siyahlar, çok sarılar.

Tabi bir de MERKEZİ ırk. (Bildiğimiz Kafkasoidler ve Alpin ırkları)

Bu 4 ırk Nuh'un 4 oğluyla özdeşleştirilmiştir.

A) Hamiler (Afrikan ırkı)

B) Samiler (Merkezi ırk)

C) YAM (Yammiler ya da Kenan, şimdiki Mongol ırkı)

D) JAPETH (Yabguz, Yağus, Yavuz vb.) Bunlar da maalesef ALBİNO ırkını oluşturuyordu.

Tevrat ve Enouch'un kitabı Nuh için "Hiçbir insan benzeyişinde değildi, tuz kadar beyazdı" demektedir. Ve ekliyor "Dünya da bildiğimiz dünya değildi, adalar hiç yoktu" deniyor.

(Piyasada İdris'in Kitabı diye biliniyor. Tabii tahrif edilmiş durumda. Bir kere İdris as. Nuh'dan öncedir. Nuh onun çocuklarındandır.)

Tevrat'a ne kadar güvenilir bilemem. Kul kalemi oynatınca böyle çelişkiler doğuyor işte...

Nuh tufanı öncesi uygarlıkları yazmıştık sanırım. (Vedd, Nesr, Yağus, Yeüke, Suvaga vb.) Her biri bir uygarlığa aitti. 15 bin yıl önce bu uygarlıkların tümü sular altında kaldı. Sulardan öte, Okyanus plakaları altında kaldı demek doğru olur...

Piramit teknolojisi o günlerin mirası.

1. Mısır merkez

2. Batı Hüsufu (İnka-maya-azteca, Toltek, Zapotek vb.)

3. Doğu Hüsufu. (Pogodalar, Çadırı andıran teknolojiler ve basamaklı piramitler)

4. Merkez Hüsufu: Babilonya kulesi.

Mısır-Babil merkez kabul edilir. Mısır Piramitlerine ve Babil kulesine ikisine birden Ziggurat deniyordu. (Zigur, Zigra, Zühre=Venüs adına yapılmıştır.)

Batı yani Amerika için Zacuali (Zigguratın İnka'cası) denen basamaklı piramitler vardı. Merdivenleri tam 365 adettir. Her bir basamak çıkışınızda, Güneşin yıl boyunca ufukta hangi noktalarda olduğunu görürsünüz.

Sonra bir de Devler Sofrası var. Üç adet... En iyi bilineni Stonehenge. O da ZÜHRE=VENÜS için yapılmış. Yine 365 gün üzerinden bir dev burç (Çark) oluşturulmuş.

Piramitler ve pogodalar da aynı amaçla yapılmış...

Zacuali için Ma-Noa (Suların babası=Nuh) bu kuleyi yaptırmış ve kendini inananlarla birlikte boğulmaktan kurtulmuşlar.

(İnkalar gemi yerine KULEYİ tercih etmişler. Codekslerinde Nuh tufanı olduğu gibi anlatılmaktadır. Dileyen bunları Web'den araştırıp okuyabilir.)

Kur'an'a göre Zülkarneyn'in yolculukları bu Kuleler yönünde olmuştur. Amerika'ya gider. (Orada adı Zelcoatl'dır. Maya dilinde ejder/drago gemisi demektir.)

Sonra doğuya gider. (Paskalya adalarının bulunduğu bölgeye)

Sonra da Yecüc-Mecüc seddi tarafına gider...

Elbette üç ile sınırlı değildir Zülkarneyn seferleri... Kur'an ünlü üç taneyi göstermiştir.

(Nasıl ki yüzbinlerce peygamberden sadece 28'i ismen verilmişse, Zülkarneyn için de durum aynı... Bir çok yolculuğundan üçü anlatılmıştır.)

Dünyanın bu belli başlı merkezleri birer PİRAMİT ile anlatılmıştır ya da (Nazca düzlüklerinde olduğu gibi devasa işaretlerle).

Ancak şuna eminiz ki, tüm Kuleler (Piramit, Ziggurat, Zacuali, Pogoda vb.) yılın belirli zamanlarında Sirius takım yıldızını göstermektedir.

Turan kavimleri Sirius'a "Akyıldız anlamında Karyalduz" diyorlardı.

Samilerde ise değişik rivayetler vardı. Kimine göre Süreyya kimine göre Süheyl yıldızı adını alıyordu.

Bir dikdörtgen düşünün ki, ortasından PAPYON kravat gibi biraz büzülmüş, biraz kum saatini andırıyor sanki... Bu [Orion]'un gökteki görünümü...

Al Balkhi "Süreyya=Sirius" diyor bu yıldız grubuna. Orion içinde yer alıyor Süreyya. 7 yıldız da deniyor. Yunanlılar Avcı diyor.

Sirius ise çok farklı: Hatta inanılmaz efsaneler türetmişler. Tibetliler mesela: DOGON denen köpek bir ırktan söz ediyorlar. Dogonlar sözde(!) Sirius'dan gelmişler.

Küçük köpek ve büyük köpek takım yıldızlarındaki en parlak yıldız bu...

Süheyl (Orion) ve Süreyya (Sirius) olabilir mi?

 

<> Ülker=Süreyya?

<> 65-Talak/12: Allah O'dur ki, yedi göğü ve yerden de onların benzerini yaratmıştır. Emir (iş ve oluş) onlar arasında sürekli iner ki, Allah'ın her şeye kadir olduğunu ve Allah'ın bilgi bakımından her şeyi kuşattığını bilesiniz.

 

Bunun evrenin bütünüyle ilgisi var. Yani 7 yıldız Süreyya vb olamaz.

10500 yılı gerçekten önemli bir yıl olabilir.

 

 

Yani Time'de 15 bin yıl öncesine dayanan bir Tufan (Atlantis)'ten söz eder Mısır Rahipleri... Kıtalar batar, kurtulanlar ise Timeus'a göre (Platon anlatıyor bunları) Eski Mısırlılardır. (Koptikler, Kıptiler, Egyptis'ler)

 

<> MÖ 10500?

 

Platon(Eflatun)'un yaşadığı yılları biliyoruz. 2000 yıl da MS. için bırakırsanız 12.500 yıl önce Tufan ya da buzulların çözülmesiyle batık kıtalar fenomeni yaşadığımızı da arkeoloji doğruluyor.

 

<> Piramitler Orion'un MÖ 10.500'deki konumuna göre yerleştirilmiş, Sfenks ise Aslan burcuna bakıyor ama MÖ 10.500'deki görünümüne dönmüş şekilde. Kamboçya'daki Anchor Tapınağı ise Draco Takımyıldızına bakıyor, tabi yine MÖ 10.500'deki konumuna göre...

 

Sais, Tebes ve Luxor rahipleri Orion'u asıl almışlardır. Bunlar olabilir...

Kur'an bize 5 put adı altında 5 kayıp uygarlıktan söz ediyor.

Yağus=Aslan. (Arapça Esed, Turanca Parslevon.) Esed=Aslan olduğu halde Allah kelimesinde Yağusa (Yafes) olan aslanı tercih etmiştir.

Daha önce Arş'ı taşıyan dört yüzü olan ve her bir yüzü İnsan, Aslan, Boğa, Kartal olan Kerrubilerden söz etmiş hatta bir de hermetik gravür postalamıştım.

İnsan (Kova burcu amblemi, Vedd)

Boğa (Boğa burcu amblemi ve Yeüke)

Aslan (Aslan burcu amblemi ve Yağus)

Kartal (Akrep burcu amblemi ve NESR...)

(Arapça bilenleriniz NESR ve NİSRA'nın KARTAL anlamına geldiğini link edebilirler.)

 

<> (Nisra Nail=Eagle Neil Armstrong.)

 

İşte bu dörtlü arş taşıyıcı kerrubi (Mukarrebun) meleklerin oldurduğu bir QYTMYR'dir...

Antik Yunanca sphynx, Kur'an'da "KÖPEKLERİ de mağaranın giriş bölümünde ayaklarını uzatmış duruyordu"... (Kehf suresi ayetidir.) Kıtmir yani köpekleri bir SFENKS'dir.

Sfenksleri bilirsiniz. İnsan yüzlü (Vedd), Boğa bedenli, Aslan pençeli ve kuyruklu, sırtında muhtemelen kanatları (Kartal) olan bir yapı... (Kanatları kopuk olabilir)

Sfenksin baktığı yönde Aslan burcu yok. Ama Tufan'ın 10.500 yıl değil de 15 bin yıl önce olduğu varsayımına baktığımızda, yıldızların konumu daha geriye gidecektir. Yani sabit bir şey söylemek çok zor.

 

<> MÖ 10500 yılında baktığı yönde tam olarak Aslan burcu var.

 

Ejder yıldızı Güney Yarıküreden görülebilen bir yıldızdır. (Güney yarıkürenin kuzey limiti olarak Angkor ve Pogodaları gösterilmiştir.) Ejder=Draco.

 

<> Bildiğim kadarıyla Platon kendisinden 8,500 yıl önce diyor, Atlantis hakkında

 

Paskalya adaları heykelleri de 10500 yıllık. Yani dediğiniz gibi 10.500 yıla kilitleniyoruz sanki... Bu sadece ve sadece NUH tufanıdır. Yıldızların baktığı yerde ise VENÜS vardı.

 

<> 29-Ankebut/14: Andolsun ki biz Nuh'u kendi kavmine gönderdik de o bin yıldan elli yıl eksik bir süre onların arasında kaldı. Sonunda onlar zulümlerini sürdürürken tufan kendilerini yakalayıverdi.

 

Jüpiter'den kopup üzerlerine uzun yıllar boyunca gelen ve geldikçe büyüyen, sonra da kozmik sürtüşmeler oluşturan ve Nuh tufanı gerekçesi olan Venüs'ü gösteren Zigguratlar yapıldı bence...

Orion, Draco, Sirius vb. bir yana... VENÜS kopmuş geliyordu ve AY'dan bir kaç kez büyük görünüyordu. Gelgitleri öyle güçlüydü ki TUFAN oluverdi.

Velikowsky'in bu fikrine güvenin ve "World in Collision" isimli kitabını okuyunuz. Velikowsky'ye güvenin çünkü o bir ZAMAN yolcusudur. (Einstein ekibinden. Einstein öldüğünde onun kitabını okuyordu.)

Yani orada yazılanlar DOĞRU olmalıdır, o kitap çok önemli... Çünkü Velikowsky BÜYÜK bir BİLİM ADAMI'dır.

Gelecekte Venüs teorisi kabul edilecektir. O bunu ispatlamıştır.

Jüpiter ve Venüs'ün atmosfer yapılarının tıpatıp aynı olması [rastlantı değildir.] (Hele ki argon gazı oranı tıpatıp aynı.)

Venüs sistemde TERSİNE DÖNEN TEK GEZEGEN'dir. Bu onun oraya en baştan konmadığını, DAHA SONRA oraya geldiğini, yörüngesel (Sinüzoidal) gelişi sırasında negatif ivmelendiği ve dönü yönünün tersindiği belli olmaktadır.

Hele ki, Mars ile Jüpiter arasındaki Asteroid kuşağı (2000 iri diğer milyonlarcası ufak gezegencikler) malumunuzdur.

İyi de bu gezegen niçin parçalandı? İç-tutunum yasalarına göre süredurumunu korumalıydı. Parçalandı, çünkü Jüpiter'i etkileyen NOVA (Fazla kütlenin dönme momentindeki değişmeler sonucu uzaya fırlatılması) Asteroid kuşağını da etkilemişti. Yani orada bir gezegen vardı.

Astronomik birim dünya-güneş arası mesafe olduğunda 0 km Güneş ise astrobirimin 0,3 (Merkür) 0,7 (Venüs) 1,0 Dünya. Hatırlayacaksınız: 0-3-6-12-24-48-96... Bunlara 4 ekleyip sonra 10'a bölüyoruz 0,4-0,7... böyle bulunuyor...

 

<> Birincisi 0.4 mü?

 

Evet. 0.4 (Merkür), 0.7 (Venüs), 1.0 (Dünya), 1.6 (Mars). 2.8 ise O PARÇALANAN GEZEGEN.

Yani Venüs'e yol verirken kendi gitmiş ve Neptün'ü de etkilemiş, astronomik birimleri kısmen bozmuştur.

 

<> Hesap tufandan önce başkaydı o zaman? (yani formül)

 

Aynıydı... Ama bir şeyler oldu. Vulcan yerine Venüs geldi. Bir gezegen parçalandı. Neptün (En dış gezegenimizdir. Çünkü Plutonun yörüngesinden daha geniştir.) bundan etkilendi ve bir İSTİSNA olarak Tietz sayısında özel ayrıcalıklı bir duruma sahip Vulcan ve Cupid hayali birer gezegendir.

Pangea kıtaları gibi Güneş sistemi de oluşurken TAŞLARIN matematiksel olarak yerine oturması için astronomlar Vulcan, Cupid vb. gibi HAYALİ isimler kullanırlar. (Bu isimleri yunanlılardan alıyoruz tabii...)

 

<> Kuiper kuşağında mı Pluto

 

Pluto sanıldığı gibi SON gezegen değildir. Neptün yörüngesi uzun bir süre onu aşar ve Neptün en dış gezegen oluverir. Pluton ise içeride kalır.

Güneş'in çapı ve kitlesi daha keşfi beklenen iki gezegene gebedir... Yani Merkür, Venüs, Dünya, Mars, Asteroid, Jüpiter, Satürn, Uranüs, Neptün ve Pluton dışında. (Vulcan ve Cupid de olabilir)

 

<> Vulcan, Başak burcunun gezegeni mi?

 

Yusuf babasına "Rüyamda Güneşi, Ay'ı ve [11] burcu/yıldızı bana secde ederken gördüm" diyor.

Gezegen adlarına aldırmayın onlar relatiftir.

Uranium=Uranüs

Neptunium=Neptun

Plutonium=Pluto gibi aynı mantıkla verilmiş isimler...

Üzgünüm ŞİMDİ sinyal geldi Bağlantı için izin istiyorum. Sizleri bir süre başbaşa bırakıyorum.

 

<> Ok sir

<> Hayırlı geceler hocam

 

Hazır buradayken bir çok bilgi teatisinde bulunmanızdan Allah ve Hızır da memnun olacaklardır. Buna inanıyorum. Bağlantı kısa sürebilir, o zaman yeniden döneceğim.

 

<> İnşallah

 

İnşaallah. Eğer video-konferans yaparlarsa o kötü, bitmez tükenmez o zaman.

 

<> 9 tane bildiğimiz gezegen, 2 tanesi de Vulcan ve Cupid, 12. hangisi?

 

Vulcan ve Cupid öylesine konmuş isimler. İsimler üzerinde durmayınız. Ama bir ipucu arıyorsanız U, Ne, Pl... sırasını ilerletin. (Yunanca adlara bakınız.) Bunların üzerine iki gezegen daha koyunuz. Çünkü on gezegen içinde Asteroid de var...

 

<> 12. Shiron/Shira mı?

 

Chyron (Chiron, Şiron, Çayron) bir gezegen değil, tesadüfen güneş sistemi elipsinde bir yörünge bulmuş 2 km çapında bir kaya parçası, bir asteroid.

 

<> 12-Yusuf/4: Bir zamanlar Yusuf, babasına demişti ki: "Babacığım! Ben (rüyamda) on bir yıldızla güneşi ve ayı gördüm; onları bana secde ederlerken gördüm."

 

12. yıldız ise Yusuf'un kendisi oluyor. O yüzden 11 yıldız diyor. (Kendini saymıyor, çünkü kendine secde edemez.)

 

<> Bunu nereden anlıyoruz hocam?

 

12 kabile İsrael'in 12 çocuğunun adıdır. Rüyayı gören 12 kardeşten Yusuf'tur. Yusuf kendini saymıyor, kalan 11 biraderini kastediyor. Güneş ve Ay ise Baba ve Annesi oluyor.

 

<> ok, tşkr ederim

<> Güneş mi annesi, yoksa Ay mı?

 

Şamaş ERKEK TANRI'dır. KUMARA (Kamer) ise DİŞİ'dir. Ayrıca Astartee Baalbeki Dişi tanrıçadır. (Ay tanrıça Umay gibi) Mitra ise erkek tanrıdır ve RA içerdiğinden otomatikman GÜNEŞ'tir.

 

<> İştar Ba'lebek

 

İştar=Astarte'den geliyor. Vedd'lerde Sidharta anlamında...

Sider, Sitar, Sitare, Star, Stern, Astarte, Sideral, Estella vb. Sankritçe SİDERA, SİDHARTA'dan geliyor. Farsça ve Kürtçe Sitare. İngilizce Star.

 

<> 53-Necm/49: "O, doğrusu O, Şi'ra'nın da Rabbidir."

<> Stella

 

Evet :=)

Arapça NECM=YILDIZ değildir. Ama artık o anlam yüklenmiştir. Uzay-zaman gökler ve yer. Gezegen=Kewkeb. Güneş=Şems. Güneş de bir yıldız değil midir? Ya da her yıldız bir güneş demek değil midir? GERÇEK anlamda yıldız ŞEMS'tir.

 

<> 12. yıldız, bir yıldızın uzay-zamanının bükülmesinden dolayı, iki kere görünmesi olabilir mi?

 

Değil. 12. yıldızın keşfi için 50 yıl gerekir desem abartmamış olurum. Çünkü çok uzak. Güneşten ya da çevreden IŞIK almadığı için görünmüyor üstelik.

(Gezegenleri bize gösteren GÜN ışığıdır. Ama 10, 11, 12 gezegenlerden bakınca, Güneşin büyüklüğü sıradan bir yıldız kadar olacaktır.) Pluton'da olsaydınız, güneş, biz Venüs'ü ne kadar görüyorsak o kadar uzak, küçük ve az parlak olacaktır.

Yani arka fondaki yıldızlar içinde GÜNEŞ de bir noktacık olarak kaybolmuş olacaktır. Topraksı gezegenler dışında kalanların tümü (gaz gezegenler) maalesef güneşten yararlanamadıklarından donmuşlardır. Ancak uydularında yaşanabilir.

 

<> Ölçümlerle ilgili ayet:

<> 10-Yunus/5: Güneşi ışıklı, ayı da parlak kılan, yılların sayısını ve hesabı bilmeniz için ona (aya) birtakım menziller takdir eden O'dur. Allah bunları, ancak bir gerçeğe (ve hikmete) binaen yaratmıştır. O, bilen bir kavme ayetlerini açıklamaktadır.

 

İyi geceler. Şimdi Büyük Şef bağlandı. 10SCE

 

<> İlminiz bol olsun. slmlar

<> ig