Chat n° 232 - Tarih: 26 mayıs 2004

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [ ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg'e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.

 

Selam selam.

 

<> ss kaptanım hoşgeldiniz efendim

 

Hoşbuluştuk öğretmenim. Siz öğretmensiniz. Gelecek hanifler sizin elinize teslim.

 

<> 22 yıllık öğretmenim. Sizin bize öğrettikleriniz yanında zerre bile değildir öğretebildiklerim

<> kaptanım chat var mı efendim bu gece?

 

Ben farklı bir durumdan geldim. Soracağım şey sizi şaşırtmasın. Bana bugünün tam tarihi (ay gün, günün adı) söyleyebilir misiniz?

 

<> 26 mayıs 2004

 

Neden 27 mayıs görünüyor? Saati düzeltmeliyim, günlerden nedir?

 

<> çarşamba

 

OK, az bir süre veriniz.

Benimle birlikte olan saatler de etkileniyor. Sormasam 27 mayıs sanacaktım.

Bugün tuhaf bir zaman kayması oldu, bilgisayarın saati dahil kolumdaki saat aynı tarihi gösterdiler. Yani manuel olarak ayarlanmaları gereken şeyler kendiliğinden böyle oldu. Demek ki bir zelzele geçirdim.

Herşey yolunda şimdi, saatleri düzelttim. İzafiyet gereği biraz aşmışım normal zamanı.

Zil >>> gittim, Zal >>> geldim, sıfırlandı. Hemen gelemeseydim yeşillenecektim -demek ki-.

Saatler boyu zamanı 27 mayıs sanıyordum. Aaaa! Telefonumun saati de 27 mayıs.

"Yarın bugündür" diye bir dizi vardı, ona benzedim bugün.

 

***

 

Daima BEN(im bağ) 1-0 baştan mağlup olarak başlıyoruz. Mesela karşı tarafın cinayet (MIB) hakkı var. Ama bizim yok. (Biz öldüremiyoruz)

Bu dezavantaj içinde hep savunmada saklanmada ve korunma durumunda kalmalıyız. Onların MIB'i var diye biz de MIB kuramayız. Bir hırsız evinizi soydu diye siz de gidip başkasının evini soyarak zarırınızı kurtaramazsınız. Bu dezavantajları kastediyorum...

Zulkarneynlerin tamamına ALLAH sordu: "Dilersen kötülük yaparsın (MIB gibi) dilersen iyilikle davranırsın".

Fesat karşı taraf (VAMP) birinci şıkkı tercih etti. Yoksa WEMB de bir MIB kurardı, tarihi radikal olarak değiştirirdi. Ama o ayet var ya... İşte o elimizi kolumuzu bağladı.

 

***

 

<> 2/13: Onlara "Müslümanların inandığı gibi siz de inanın" denilince de, "Beyinsizlerin inandığı gibi mı inanalım?" derler; iyi bilin ki asıl beyinsizler kendileridir, fakat bilmezler.

<> ALLAH yolunda olanların ortak kaderidir! Saldırıya uğramak, iftira yemek, taciz edilmek. Hatta öldürülmek! ALLAHın Sünnetullahı budur, değişmedi değişmiycek değişmez!!!

 

Evet milyarlarca yıldır böyle oldu bu. Adem'den beri de onbinlerce yıl böyle oldu. Adam BANA değil, aslında KUR'AN'A, Kur'an'ın dostluğuna, ALLAH DOSTLUĞUNA karşı çıkıyor.

 

***

 

<> mit?

 

Zavallı mit ajanları bizde kim biliyor musun? Biraz istihbarat polisleri, biraz da jandarma, zavallılar sabaha kadar dışarıda karda kışta adam izliyorlar, adam gidip evinde mışıl mışıl şöminenin yanında uyuyor, öteki dışarıda donuyor, "ya adam biraz sonra çıkıp da giderse" diye...

Bizde bu komedidir [candaş]. Herkesi masabaşına koymazlar, bütün mitçiler yazın mısır, kışın kestane satıyorlar, sokaklarda. Bu hayat mı?

Üstelik maaşı >>>> DEVLET MEMURU MAAŞI, yani ha polis olmuşsun, ha Mitçi. Bizde Ordu istihbaratı güçlüdür. Mit aslında sadece içeriye çalışıyor.

Yani Türkiye'nin de CİA gibi milli olarak DIŞARIYA çalışmasını gerektiren bir örgüt daha kurulmalı. Bizimkiler hep içeride. Dışarıdakiler de torpilli akraba falan (Elçiliklerde).

 

<> evet Türk öğrencileri izliyorlar ;-)

 

Yani CİA'in ve ABD'nin "Milli Güvenlik" birimlerinin tekniğinin milyarda biri bile yok...

Sıradan bir CİA ajanı evin kapısında beklemez. Uydu'dan fotoğraf alır. Uyduyu kullanabilir. Talep yoğunsa AWACS uçağı kaldırıp yine izleyebilir. Yani bana MİT falan komik... AWACS kaldırabiliyor ABD içişleri bakanlığı mensupları, bilirsin...

Neyse...

Bizimkiler de [candaşın] söylediği gibi "Sahte öğrenci" numarasıyla kendi öğrencilerimizi izliyorlar.

Mesela ben ve [eşim] okulda "Kimlere not verip vermediğimizi" elbette biliyoruz. Yani bir düzine birileri var ki (Kulaklı küpeli delikanlılar, aşifte kızlar) onlar sınav falan derdi yok. Hep varlar... Bilmem anlatabildim mi? ;)

 

<> evet dr, ben de burda onları izliyorum, nerde alem yaparlar, mesela

 

Bizde mit'in en büyük operasyonu işte bu kadar. Kabak gibi belliler zaten "Ajan olduklarını vurgulamak için" öyle kendilerini belli ediyorlar ki! Yani bir şekilde belli edecek. Bunlardan ajan falan olmaz.

CIA gidip güneydoğu asya'da, Orta Amerika'da hükümet değiştiriyor, darbe yapıyor on kişiyle...

Bize böyle bir NÜVE örgüt gerekiyor. Bu daha kurulmadı...

Öyle maslahatgüzarlarla kordiplomatik personelle MİT'çilik olmaz.

Zaten diplomatlar ve katipler İçişleri bakanlığına değil; DIŞİŞLERİ bakanlığına bağlı...

Gerçek anlamda bu işler çok başkadır. (Türkiye uyuyadursun)

Elçibey ile Türkiye bir dönem neredeyse (Hani Bağımsız Devletler Topluluğu gibi) bir konfederasyon oluşturacaklardı. Az kalmıştı Azerbaycan ile birleşecektik. İran azerbaycanı, ermeni ve özellikle RUS istihbaratı bir operasyon yaptı... İşler yattı. Komünist birini başa getirdiler, o öldü oğluna saltanat geçti.

Bu arada bizim MİT ne yaptı biliyor musunuz? Herzaman yaptığı şeyi... Rus kızlarıyla porno film seyrederek üç gün evde kalmışlar, çıkınca da bakmışlar ki Ebulfez Elçibey devrilmiş.

AYNEN böyle, AYNEN VAKİ'dir. Ve Rus kızlarının TAMAMI (Eski adıyla) KGB ajanıymış...

Buyrun gülün, gülmek serbest. Çok erkek milletiz, değil mi?

 

<> machoyuz alimallah

 

***

 

<> Kırmızı araba

 

Araç beni AB ve B durumunda iki kez kurtardı. O tanınsa da olur, en fazla rengini değiştiririm diyorum ama, Kırmızı  Ş A R T  konmuştu, onu bozamıyorum. Kimbilir ben yeşil, araç kırmızı???? Acaba öyle bir kombinezon mu bu? (Vallahi bilmiyorum, sadece işitip-itaat ediyorum.)

Onun görevi benim hayatımı kurtarmak, o kadarını biliyorum. Kurtardı da. AB ve B durumlarında araç iki kez lazım oldu.

Otomobil, sülük.... böyle garip şeyler benim hayatımı kurtarıyor, benim de ilmimin yetmediği bir sınır var. O sınırı sadece Majestik majisyenler biliyor. (Bana söylenmiyor ve söylenmeyecek de)

Ben (Adler'i saymazsak), İki PEYGAMBERE ve iki de onlar gibisine işitip-itaat ediyorum.

İsa hiç ölmedi, efendimiz gibi TARİHTE kaldı diyemeyiz. CANLI ve mesajcı Yahya'yı Kıyamet bile öldürmeyecek.

Bunlar Resuller. Gelelim RASUL kişilere, misak elçisi anlamında Dedem korkut. Mighty. Bunlar da RASUL (Resul değil). Ve Zülkarneyn(ler).

Zülkarneynlerin ilki hariç öteki tamamına bir "SINIR" konuyor, iletilmiyor Resul ve Rasul ortak JURY'sinde olup bitenler.

Yani Zülkarneyn demek, ikinci sınıf demek. :(((( Hüngür... snıf snıf.

Artık Resul ve Rasul'un farkını biliyoruz, değil mi? Resullerin tamamı Enbiyadır. Rasullar enbiya, değil alimlerdir. Hatemül Enbiya olan efendimiz Resul idi. Messiah hem Resul hem Rasul'dür (ikinci gelişinde Nebi değil).

Rasullere >>> Mürseller de deniyor, ama Resuller mürsel değildir. Mesela 313 mürseller vardır, hiç duydunuz mu?

 

<> evet

 

Mesela Mehdi Rasul vardır. (Onların başkanı) Mehdi, Hızır Resul değil, Rasuldür. Bu farkları artık iyice biliyoruz.

Zülkarneyn şahsında tüm iki zamanlı gezmenler de Rasuldür.

Bunun isbatını anımsayınız: Hristiyan olan Thule Qaanaq adlı bir kişi Kur'an'ı okuduğu halde eliyle itmiş ve hristiyan kalmış. Yıl 2200 bilmem kaç. Adam viking. Bir de gırgır olsun diye viking miğferi takmış. (Pilotların böyle maskotu vardır.) Gitmiş taaaa tarihin derinliklerine (yüzmilyarda bir rastlantıyla) bakmış ki paralel evrende değil AB evreninde...

 

<> Nur/55: Allah; sizin, iman edip hayra ve barışa yönelik iyilikler yapanlarınıza şu vaatte bulunmuştur: Onlardan öncekileri halef kıldığı gibi onları da yeryüzünde mutlaka halef kılacak. Onlar için beğenip seçtiği dinlerini yine onlar için güç kaynağı yapacak, onları korkularının arkasından mutlaka güvene ulaştıracak. Bana kulluk/ibadet edecekler, hiçbir şeyi bana ortak koşmayacaklar. Bundan sonra nankörlük edenlerse, yoldan sapanların ta kendileridir.

<> bu ayetteki vaat kaptanım. "Onları korkularının arkasından mutlaka güvene ulaştıracak"

 

[Candaşım] beni ve Haniflerin zaferini ve de Mehdi'yi anlatan bu ayeti buldun ya, helal sana!!!! :)

"Onlardan öncekileri halef kıldığı gibi".

"Onlardan öncekileri halef kıldığı gibi".

"Onlardan öncekileri halef kıldığı gibi".

 

Bu İbrahim milletinin çıkış ucu:

"öncekileri halef"

"öncekileri halef"

Sonrakileri de >>>

"onları da yeryüzünde mutlaka halef kılacak"

"onları da yeryüzünde mutlaka halef kılacak"

Özellikle "CAK" sonekine dikkat ediniz. Bu daha çıkmamıştır (haberimiz olurdu).

 

"Allah; sizin, iman edip hayra ve barışa yönelik iyilikler yapanlarınıza"

"Allah; sizin, iman edip hayra ve barışa yönelik iyilikler yapanlarınıza"

(Bakınız Ali İmran 104, 110 ve 114)

 

Ve de İbrahim atamızın dini >>>

"Onlar için beğenip seçtiği dinlerini"

"Onlar için beğenip seçtiği dinlerini"

"Onlar için beğenip seçtiği dinlerini"

Çünkü 228 bin peygamberden sadece ve sadece İbrahim DİNİ kendi seçmiş ve formatlamıştır. İbadetlerin beşini de kendi seçmiş ve formatlamıştır. Başka bir dinden söz edilmiyor ayette DİKKAT EDİNİZ!

 

"kalan tüm elçilere" >>> HAZIRLOP kitap indirilmiştir. Hazırlop din ibadet indirilmiştir. Onları Allah; bunu ise dostu olan İbrahim formatlamıştır. İbrahim atamız dışında hiçbir elçi formatör değildir.

 

"Onlar için beğenip seçtiği dinlerini yine onlar için güç kaynağı yapacak, onları korkularının arkasından mutlaka güvene ulaştıracak"

"Onlar için beğenip seçtiği dinlerini yine onlar için güç kaynağı yapacak, onları korkularının arkasından mutlaka güvene ulaştıracak"

"Onlar için beğenip seçtiği dinlerini yine onlar için güç kaynağı yapacak, onları korkularının arkasından mutlaka güvene ulaştıracak"

 

Sondaki "CAK" ekine dikkat ediniz >>>

"onlar için güç kaynağı yapacak"

"onlar için güç kaynağı yapacak"

"onlar için güç kaynağı yapacak"

 

Ve mehdi geliyor >>>>

"onları korkularının arkasından mutlaka güvene ulaştıracak"

"onları korkularının arkasından mutlaka güvene ulaştıracak"

"onları korkularının arkasından mutlaka güvene ulaştıracak"

 

Ve devamını Allah tırnak içinde yazıyor: "Bana kulluk/ibadet edecekler, hiçbir şeyi bana ortak koşmayacaklar" dedi O (hu). Orada BEN kelimesi yine yok. He said that: "Kendisine kulluk edileceğini..." (indirect form). Bunu hissettiniz mi?

 

<> evet

 

Çevri yanlış, orada hem indirect speech hem de passive voice var. Tercüme yanlış. Özellikle ing. bilenlere duyurulur.

 

<> 9. şahıs zamiri değil miydi?

 

Onun dışında [candaş], burada şu keyfiyet var (mesela): Allah ne dedi?

Yanıt 1. Allah dedi ki "Bana itaat etsinler"

Yanıt 2. "Allah KENDİSİNE İtaat edilmesini söyledi".

Bu farkı görmenizi istiyorum.

Allah birinci formu değil ikincisini kullanıyor ve yine BEN dememiş oluyor. Bunun için dikkatinizi çektim [candaş]...

Sanskritçe bilmeyen arapçayı ZERRECE bilemez. Sözlükten başka şansı yoktur. Ama sözlük kelimeleri tıpkı renk körlüğü gibidir.

Hani anımsayınız: Kelime KAR (bembeyaz) türevleri kır düşmek, kırağı yağmak. Ama aynı kelime KARA oluyor. (siyah???? neden???) Ve turanca bir kelime daha var KAN, yine beyazdan geliyor ama kırmızı (arapça dem).

Sanskritçe nedeniyle bu böyle.

Mesela size sanskritçe B-L ve B-R terkiplerinden en az birbiriyle alakasız on renk yazabilirim. Deneyelim mi? Sıkılır mısınız?

 

<> hayır, asla

 

BLO >>> Mavi

BLOD >>>> Kırmızı (kan)

BLOND (sarı, sarışın)

BLİND (kara ve kör).

Mavi, kırmızı, kara ve sarı. Birbirine ne kadar benziyor????? Üstelik bunlar inglizceye de girmiş. Yani ingilizce (germen dilleri) bundan daha çok miras almışlar -renk cebiri açısından-.

Bunlar BL terkibi. Bir de BR (brun, brunet, brown, braun gibi) var, onları da yazmayayım artık.

Yani bunları bilirsek (Sanskritçe'yi bilirsek), Arapçayı anlarız. Çünkü arapçada bunlar yok, ama KUR'AN'DA var oğlu var... Beni hissettiniz mi? Bildiğiniz şey belki, ama yine de şaşırtıcıdır.

 

<> Norveç ve İsveç dilinde Blue >>> BLA, A'nın üstü noktalı, sanki O gibi. Ve sanki Norveç dili Sanskiritçeye yakın gibi gibi??

 

Sanskritçe de ona aynen benzer biçimde BLO (Blue, Blau vb.)

 

<> Bunu crow için de kontrol etmiştim, Sanskritçe karata, Norveççe krake

 

Evet karga. Almanca Krahe (die Krahe). Türkçe de aynı >>> KARGA (karka).

 

<> Garip bir kelime yakınlığı var aralarında? Garip (garib/garabe/karga)

 

Evet Babil kulesinden sonra ayrıştı. Ama ayrışmadığı o dönemi Allah Kur'an içine saklamış. İbrahim demiş, Avram ve Abraham değil. Babil öncesi adının İbrahim, bu olaydan sonra da Abraham ve Avram olduğunu görüyoruz. Çünkü sanskritçe yerini bunlara bıraktı, "Komşu komşuyu anlamaz oldu". (Babil kulesi olayı)

 

Zülkarneyn'i anlatıyordum. Hristiyandı, 2200'lü yıllarda yola çıktı. İnanılmaz bir istisnayla sonsuz evrene değil, yine bu evrene (AB) çıktı. (Bu tarz yolculukta geriye gidip küçülüp yeniden doğmuyorsunuz. Bu zaman yolculuğu değil; paralel evrenler arası yolculuk çünkü...)

Zülkarneyn baktı ki dünyanın en arkaik antik çağları. Bir de Yecüc Mecüc var, yapay karanokta var ki iyice anlatmıştım, yapay aknokta var (ki anlatmam yasaklanmıştı).

Sibernetik kitaplığında Zülkarneyn'in Kur'an'ı da var. Okuyor o sırada, bir de bakıyor ki, KENDİSİNİ anlatıyor. 2200 yılının haşarı Hristiyanı onbinlerce yıl önceye gidiyor ve KUR'AN'I hasbelkader okuyup, kendisinin orada anlatıldığını görünce, işte o zaman müslüman oluyor.

Kaderin güçlülüğüne bakınız.

Uzuuuuuun asırlar sonraki bir hristiyan ufonotu alıp geçmişte MÜSLÜMAN yapıyor. Kader bunun için güçlü ve Kur'an bunun için MUCİZE.

 

<> onun da geldiği gelecek artık yok değil mi kaptanım (kehf 83'ün Zul'karneyn'i yani)

 

Yok. Onun geldiği gelecekte ZİLZAL denen zaman zelzelesi olacak, yani her tepeden ve vadiden (tepe-vadi >>> ZİLZAL'dır) Yecüc ve Mecüc İÇİÇE akacak.

Ayet iki yerde geçiyor ltf. "O zaman VAH bize diyecekler" ve "Akdelik (sur) da üfürülmüştür" ayetleri... Ben de çay alacağım.

Ayetleri bulamadık mı? (her tepeden ve vadiden içiçe... o gün sur'a da üfürülmüştür. Sur >>> Corn Hole >>>>> yapay akdelik.)

 

<> Enbiya/96: Nihayet Ye'cuc ve me'cuc(un seddi) açılıp da her tepeden saldırdıkları

 

Bir de bunun devamı (aknokta'nın corn Hole'u).

 

<> Enbiya/97: ve gerçek va'd yaklaştığı vakit, işte o zaman o küfredenlerin gözleri belerecek (bir noktaya dikilip kalacak): "Eyvah bizlere, biz bundan gaflet ettik! Hayır, kendimize zulmetmiş olduk!" diyecekler.

<> Enbiya/98: Haberiniz olsun ki, siz ve Allah'tan başka taptığınız nesneler cehennem mermisisiniz; siz oraya gireceksiniz.

<> Enbiya/99: Onlar ilah olsalardı, oraya girmezlerdi, oysa hepsi orada ebedi kalacaktır.

<> Enbiya/100: Onların orada öyle bir iç çekişleri var ki, tapılanlar orada oldukları halde işitmezler.

<> Enbiya/101: Daha önce akıbetlerinin iyi olacağını takdir ettiğimiz kimselere gelince, onlar cehennemden uzak tutulacaklardır.

 

"O gün sur'a da üflenmiştir hepsini bir araya toplamışızdır" ayeti yok mu? (Dedem mi saklıyor?)

 

<> Kehf/99: Ve o gün Biz onları, birbirlerinin içinde dalgalanır bir durumda bırakıvermişizdir sura da üfürülmüştür, artık hepsini toplamış da toplamışızdır.

<> Kehf/99: Ve terakna ba'dahüm yevmeiziy yemucü fi ba'div ve nüfiha fis suri fe cema'nahüm cem'a

 

Evet candaş, çok teşekkür. Burada. İşte candaşın sorusunun yanıtı: Zulkarneyn bunları yaptı ama zaman zelzelesi

"birbirlerinin içinde dalgalanır"

"birbirlerinin içinde dalgalanır"

"birbirlerinin içinde dalgalanır"

biçiminde Akdelik CORN HOLE'unu açmıştır.

Akdelik geri tepmesini sadece İSA önleyebilir. Yani İsa'nın yapısı bu ZilZal'ı tutabilecek özel bir güçtedir.

(Dede yasaklayınca böyle kaypak anlatıyorum.) Dün de öyleydi...

 

<> slm slm [dedeye]

 

Yo, dede gelmedi. Sadece bu bir kaç konuyu yasaklıyor. Dün mahşerin altına MIKNATIS konacak....... derken beni kesti.

Çünkü yeniden yaratılışın sırrıydı bu, TUVA olacaktı orası, hani Ayakkabı meselesi, hani onları saçlarından ve topuklarından tutarız meselesi, hani topuğa NAL (magnetik) korsan yapışırsın düzleme meselesi, ama bunu çıkarırsan.........

??????

Anlattırılmıyor... Size kaypak nasıl anlatılır bunu sergiledim.

 

<> Haşr'da evrenin özü olan ZQR dalgaları mekaniği olabilir mi acaba (Haşr ilk ayette ve Saff ilk ayette geçiyor sanki)

 

İşte bunlar anlattırılmıyor [candaş]. Hani hani... evrende hiç bir ses görüntü kaybolmaz... hani hani... Bilmem analataMAdım mı? ;)

 

<> :)

<> geçmiş ekranize edilebilir mi?

 

AnlataMAdıklarımdan sordun yine.

 

<> çok önceden duymuştum, tıpkı tv gibi

 

Evet VORTEX teoremi ile bu gelecekte gerçekleştirilecek. (Vorteks sadece anafor demek değil)

 

<> tepe?

 

;), ben bilmem [candaş].

Çünkü son 30 satır forbidden zone. Bunları ben belirlemiyorum. Anlatırken birden engellenince anlıyorum ki yasak bölge, forbidden area.

 

<> elbette, anlıyoruz

<> Eğer baas olunma, sadece "tıpkı bir bitki misali topraktan çıkma" olsa idi, "bahis eden bir karganın baas"ı nasıl olurdu. Ya da tam tersi o bildiğimiz karga olmazdı. Ama HaŞR olunma düzlüğü maHŞeR'de HaŞeReler gibi çıkarılmak, toz bulutunu hatırlatıyor insana. ŞEY'ler kümeLERi külli. Sani orada ayrıklık da yok. (Kalu Bela misali.)

<> zilzalda ki zerre hayr ve şerrin sayılması... gibi; torunlar bilecekler... galiba

 

Bilmesinler keşki. SUR borusu yapılabilir bir teknoloji. Bunu bilmesinler [candaş]. Her zaman AMGüven gibi deliler vardır dünyada, aklına estikçe sur'a üfleyecek ve zaman zelzelesini oraya toplayacak deliler vardır... İnsan denetlenemez.

 

<> Denyö

 

Evet denyö...

Bu saatte telefon olur mu? 1 sn.

:((( Bugün günleri karıştırdım ya, şu anda NZelanda'da perşembe gündüz benim ZigZag ile chat'im vardı, unutmuşum, acil gidiyorum. Hoş-bye.

 

<> hg slm slm rzi