Chat n° 224 - Tarih: 05 mayıs 2004

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg'e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.

 

[] Kaptan msccp10sce nickiyle bağlandı

 

selam selam. Bıkmadınız mı benden?

 

<> oooo hoş geldiniz kaptanımız

<> sizden bıkılır mı hiç

 

Virabismillah.

Önce güncellerden söz edelim: İmam hatip okulları meselesi halloldu. Yani "Arka bahçe" işi tamam. Orada bol bol Sünni (=Sünneti Yezid) eğitilecek. Onlar ellerini kollarını sallayarak üniversiteye girecekler. (Türban??????)

Böylece inanılmaz biçimde İmam-Hatip okulları özendirilecek... Hangi ana-baba istemez ki, çocukları hem din (hangi din acaba) eğitimi alsın, hem de diğer liselerden (elbette aşağı) azıcık da olsa eğitim alsın...

Bunu hepimiz isteriz. Çünkü biz RAİNA'cıyız. Yani "Ben çocuklarıma din eğitimi aldırayım da günah benden gitsin".

Bunun unzurnası da var: Hangi din??????????????????????

Atalar çocuklarına RAİNA söylemiyle kendi dinlerinin eğitimini aldırıyorlar. Bol bol Hadis (Yani Tevratın sinsi katkıları). Bunun yanında "Maaşlı imam"lar da yetişecek elbette, HARAM'a koşturuyorlar çocuklarını.

İmam-Hatiplerde PATLAMA olacak. Saf milletim çocuklarını diğer liseler yerine buralara yazdıracaklar. Zihniyet baştan saptanmış beyin yıkanmış ve Muaviyeciliğin direksiyonuna teslim olacaklar.

Diyeceksiniz bundan bize ne, işimize bakalım. Ama eğer gelecekten baksaydınız, görecektiniz ki Mighty karşısına yeni yeni neferler dikecekler... Süfyani ordusu daha da kalabalıklaşacak. Daha çok Mehdist öldürülecek.

 

<> 9/34: Ey o bütün iyman edenler! haberiniz olsun ki Ahbar ve Ruhbandan bir çoğu nasın mallarını haksızlıkla yerler ve Allah yolundan çevirirler, altını, gümüşü hasineye tıkıb da onu Allah yolunda sarfetmiyenler ise işte onları elim bir azab ile müjdele

 

Ben BUGÜN değil, gelecek açısından bunu yazdım. Bir de dış politikaya bakıp geleceği belirleyelim: Büyük biraderler biliyorsunuz "Ortadoğu yapılandırma" projelerini gerçekleştirmek istiyorlar. Ortadoğu demek İSLAM merkezi demek. Yani DİNİ islam olanlar... İşte "Türkiye'yi" bu islama örnek gösteriyorlar.

Powell'in dili sürçmedi. Siyonizmin olmazsa olmaz argümanını dile getirdi.

"Türkiye tipi müslümanlık, örnek müslümanlık". Böyle bir şey yok. Nitekim İrlanda'da Büyük mason Locasında başbakanımız yeni müslümanlığın, yeni projenin MİMARI ilan edildi. Halife olmak gibi bir şey... Müslümanlık ile böyle oynanması sadece siyonistlere hizmettir.

İrlanda'dan çıkan sonuç şu: Başbakan, Türkiye'yi Laik değil, müslüman yapabilir, ona güç vereceğiz. Örnek olarak da Makarios'u (Kıbrıs eski Cumhurbaşkanı, piskopos) göstermişler. Kıbrıs baş bishop'u.

Bundan sonra oynanan oyun şu: Türkiye laik söyleminden giderek "Makarios tarzı" başkanlık sistemiyle ihdas edilecek.

Ama bu Afganistan ve İran vb. gibi olmayacak. Arap şeyhlikleri gibi de olmayacak. ABD ve AB dostu olacaksınız, IMF'ye borçlanacaksınız. BM'nin tüm kararlarına saygılı olacaksınız. Başbakanın temsil ettiği gibi "Klüblere" member olacaksınız.

Yani bir (laik olmayan) İSLAM DEVLETİ için cevaz alındı. Bu ÖRNEK islam devleti diğerlerine model oluşturulacak. Tamamı siyonizm çıkarlarına uyarlanıp, bu derin dünya devletinin Big Boss ve Big Bross'larının ayakları olan ABD ve AB adına Ortadoğu projesi kuracaklar. ÇOK TEHLİKELİ BİR PLAN İÇİN İRLANDA'ya gidildi.

Başbakan buna  D Ü N D E N     r   a   z   ı   .    Yoksa bir kutlamaya gidilmedi. Çünkü kutlamalar üç saat; dinlenme uyku sekiz saat, kalan 10 küsur saat ise "Kapalı kapılar ardında" derin derin toplantılarla geçti.

Bunları uyarı olsun diye yazıyorum.

Bir adalar hattı var: En batıda GİBRALTAR'dan doğuya doğru geliyor:

Balear adaları, Siyonizmin karapara merkezi Sicilya, Girit, özellikle MALTA (Burası şövalyeler yani Büyük üstadlar üssüdür). Sonra Kıbrıs...

Kıbrıs için Talat bastırıyor. Powell'in yanıtı şu: Size olan ambargoyu gevşetiriz. (Ne büyük lütuf). İşin aslı şu: Talat bey, Adadaki İngiliz üsleri gibi tamamen sovereign (ABD parçası, yani Amerikan yasalarının uygulandığı eğemen üs) KARPAZ'daki zaten RUMLARA AİT olan bölgeden ÜS istiyoruz.

Cebelitarık'tan Kıbrıs'a geldik mi? Geldik! Niye geldik? Çünkü Kıbrıs'ın karşısında İSRAİL duruyor. Amaç bu. Yoksa Malta'yı, Kıbrıs'ı, niçin AYRI devlet ve AB üyesi yapsınlar?

Nasıl ki Vatikan ayrı ve MAKSATLI bir devlet ise, Aynı şekilde MALTA da (Halkı italyanlaşmış Araptır) Siyonizmin şövalyelerinin "Vatikan" gibi bir ülkesidir, semboldür.

Kıbrıs: Rumlar hayır dedi mi, dedi! Otomatikman şu olur: Güneyi Enosis olarak Yunanistan'a verirsin. Kuzeyi de Türkiye'ye "ŞARTLI" ilhak ettirirsin. Şart şu: "Gelecekte Türkiye de AB'ye girince, serbest dolaşım ve yerleşim BAŞ İLKE olduğundan, Rumların kuzeye gelmesine izin verirsiniz."

Rumlar nasıl ki ileride Bizans'a ve Fener Patrikhanesine dönüp yerleşeceklerse ve buna ulusallık ortadan kalktığı için Türkiye'nin de göz yumması gerekecektir. Türkiye'ye denecektir ki "Kardeşim sen de git Yunanistan'a yerleş, oradan mülk satın al" vb.

Haklı görünüyor değil mi? Fakat 10 bin yıllık Turan tarihi yani derin bir deneyim konuşuyor: "Türkler ticari zeka özürlüdür." Onlardan asker olur. Askeri devlet kurup, ekonomiyi de Yahudi, Rum ve Ermeni'lere teslim ederler.

Üç kıtanın ve 22 halkın efendisi olan Osmanlı'nın neden serveti yoktu. Yani Türkiye kurulduğunda neden bu kadar fakirdik. Çünkü biz askerdik. Askerin ganimeti olur ticaret falan yapmaz.

İyi ama ganimet devri de bitti, adın hasta adam. Nerede servetin? Azınlık TÜCCARLARIN elinde... Onlar da yitirdiğimiz topraklarla birlikte HAKLI olarak kazançlarını alıp gittiler. Geriye açlık sınırının altında ve savaş ile başı belada Türkiye kaldı.

Dolayısıyla AB'ye giren Türkler TİCARET yapma özürlü, yerleşme ve satın alma özürlüdür, maceracıdır. Bilirsiniz maçodur ve hovardadır. Çapkındır.

Türk AB'yi bunlar için istiyor. Mademoiselle, Fraeulein ve Miss'ler için istiyor. Signoritalar için istiyor. Kazanç sağlasa bile eli açıktır, mutlaka onlara yedirip kurtulur.

Çok mu ileri gittim???

 

<> :)))

<> hayır

<> tastamam doğru söylediniz

[] http://www.hurriyet.com.tr/papadopulos-hayir-deme-nedenlerini-acikladi-223266

<> Papadopulos'un "gizli memorandumunda", Annan planının Rum tarafında düzenlenen referandumda reddedilmesinin nedenleri şu başlıklarla özetlendi

<> 1- Türk askerinin ebediyen adada kalması,

<> 2- Türk garantörlüğünün, tek taraflı müdahale hakkıyla birlikte devam etmesi,

<> 3- Anlaşmanın hayata geçirilmesindeki ve özellikle Türkiye ile işbirliği yapılmasını gerektiren konulardaki zorluklar,

<> 4- Onbinlerce 'yerleşiğin' adada kalması,

<> 5- 'Yerleşiklerin' referanduma katılma hakkı olması,

<> 6- Türk vatandaşlarının Kıbrıs'a göç etmesinin devamı,

<> 7- Annan planında önerilmekte olan devlet modelinin işleyebilir olmayışı,

<> 8- Temel insan haklarının uzun vadeli ihlal edilmesi,

<> 9- Göçmenlerin geri dönüşlerinin güvenli olmayışı,

<> 10- 'İşgalin' oldu bittilerinin bedelinin özde Rumlar tarafından ödenmesi,

<> 11- Kıbrıs'ın Avrupa Güvenlik ve Savunma Politikası'na katılmayışı. Bunlar ne derece doğru?

<> 11 bahane

 

Evet bahane... Çünkü Türkiye AB'ye girdiğinde: AB'nin askeri gücü olacak. Yani Türk ordusu lağvedilecek, Avrupa ordusuna "Yüzde" ile asker verecek. Bunu Papadopulos da biliyor.

Üçüncü dalga (Türkiye, Bulgaristan, Romanya) katıldıktan sonra AB (Önceden yazmıştım) ABD gibi (united states) statüsünde olacak. Büyük Avrupa'nın Türkiye eyaleti gibi...

Hatta bayrakları da (para gibi) kaldırmayı (yerel olarak kullanma dışında) düşünüyorlarDAN ÖTE, böyle oluşturacaklar. Nasıl ki ABD'nin tek bayrağı varsa (Eyaletlerinki geçerli değilse) AB'nin de böyle bir bayrağı olacak.

Bu arada; Rusya, Ukrayna, Beyaz Rusya'ya yönelmeyi düşünmüyorlar, Kafkaslara dördüncü dalga olarak inmeyi düşüneCEK Avrupa Birliği. Ermenistan, Gürcistan, Azerbaycan/belki- bunları da son olarak sinesine alacak. (Gelecekte Petrol önemli olmadığından Azerbaycan için belki dedim.)

Wilson'un ERMENİSTAN'ını kuracaklar. Yani Ermeniler Van gölünü çepeçevre kişisel tapularla parselleyecekler.

Niye Ermeniler??????????????? Çünkü hemen bitişiğinde yine Ermeniler gibi İran kavimlerinden olan Kürtler var. Kürdistan Türkiye'de de devam etmiyor mu? Türkiye Kürdistanı zaten AB içinde değil mi?

İleride üniter devlet olan üyelerine toprağı parçalattıracaklar: Örneğin İskoçya, Valonlar, Bask, Türkiye Kürdistanı vb. Bunların hepsi birer devlet olacak, otonom değil, tamamen bağımsız.

Ama AB içinde olmak şartıyla Kıbrıs'ın karşısında İSRAİL duruyordu. Öte yandan Kafkaslar üzerinden İsrail'e Güneye doğru yöneldiler. Ermenileri, Kürtleri özgür devlet kıldıktan sonra zaten İsrail Kürt Goyimlerini isteyecektir. Hatta İsrail kendisi AB üyesi olacaktır.

Elbette siyonizmi kullandığı için aslında AB'nin kralı olacaktır. İsrail'in isteklerine AB ve ordusu uyacaktır. "Büyük İsrail'i kurmaya başlayalım" diyecektir.

Araplar Suriye'den Kuzey Arabistan'dan sürülecektir. Kerkük-Musul da tasfiye edilecektir. Khuzistan ve şimdiki Irak Şia bölgesi Arapların yeni yurdu olacaktır. Gap dahil tamamen boşaltılmış olacaktır. (Gap Kürdistan'ın olmazsa olmaz bir parçası olarak planlanmıştır.)

AB öyle bir hale gelecektir ki, Ukrayna'ya Byelorusya'ya doğru değil, güneye inecektir. Büyük İsrail de bu AB'nin üyesi olacaktır.

Yani A, B, AB ve 0 evreninde satranç/dama oyunu sürüyor...

 

<>  http://www.lib.utexas.edu/maps/middle_east_and_asia/kurdish_lands_92.jpg

<> Irak'ın ABD için Vietnam olma ihtimali yok mudur?

 

Hayır böyle bir ihtimal yok. Adamlar dilerse ilk günkü gibi bombalar silip süpürürler. O savaş falan değildi komediydi. Irak'a turizm gezisi gibiydi. Savaş Hitler'inki gibi olur. Batak falan olmaz. İşi bitirir isterse. Vietnam ise biliyorsunuz ki "Silah satışından başka bir şey değildi" kasten uzattılar. Silah taciri siyonistler için.

İsterse ABD Kuzey Viyetnam'ı güdük nükleer bombalarla Japonlar gibi iki haftada esir alır. Ama bu durum silah tüccarı "Efendilerini" mutlu etmez. Onun için aslında savaşta batak yok. Güçlü daima almıştır. Eşit güçler "Batağa saplanır". (İran Irak savaşı gibi 11 yıl sürer)

Bunu ÇİN de biliyor. Dünyada ABD'den en çok korkan ülke, yani ABD'nin her istediğini hemen yerine getiren ülke ÇİN'dir. Çünkü devler birbirinin gücünü ve stratejisini ÇOK İYİ BİLİRLER.

Tek kutupluyuz artık. ABD'nin Jandarma olduğu bir globular siyonist ekonomi devletinin oluşturduğu tek kutuptan söz ediyorum.

Adler'i anımsayınız. Komünizmi tüm Asya'ya (Avustralya hariç), Tüm Afrika'ya ve Arap ülkelerine, (Avusturya dahil) tüm orta avrupa ülkelerine (Kanada ve ABD hariç), tüm kuzey güney Amerika'ya yayacaklardı.

 

[] 2016 notu: Artık şartlar değişti ve dünya tekrar Çift kutuplu oldu: bir yanda ABD AB İsrail Siyonizm, karşılarında ise BRİCS, ŞİÖ vb.

<> ceviz kelimesi Kuranda nerde geçiyor, bilen var mı? Taradık fakat bulamadık...

 

Kur'an'da her şey var: Siz KELİME/sözlük olarak taramışsınız.

Etimolojisi:

1. Arapça (en eski Samice) İKİZ kelimesidir.

2. Lut döneminde "İzin" kelimesidir.

3. Sanskritçe Gaus, yani beyin. O halde böyle aramak gerekir.

 

<> "ulü el elbab" ile ya da "lub" ile ilgisi var mı?

 

Cevza ile ilgisi var. Arapça burçlara bakınız, üçüncü burcun adıdır. Bunun da Sanskritçesi var: Cemin (Gemini=Cewza).

 

<> Elif+Peltek Z + Nun

 

Peltek z (zel) değil. Lut döneminde İCZ (icazet, caizlik, cevaz vermek vb.) Gaus'tur. Türkçe'de de biz KOZ diyoruz. Gaus >>>> KOZ; koz Turancadır. Cewz de Aria dilindendir yine ve Gemini >>> Cevza, ikiz koz demek. Arapça üçüncü burcun adıdır.

 

<> Gaos/Koz/Coz>> Cuz..mu?

 

Belki. Emin değilim ama Cevza kelimesini tararsanız link bulursunuz. (Hamel, Sevr, Cevza vb.) İkizler demek, ayrıca iki beyinli demek. (Zaten cevizin içi de beyine benziyor.) Cevza'yı buldunuz mu?

 

<> Tew'em... Ezwac

 

Değil. ZWC'den zevc, zevce izdivaç vb türer. C başta olursa anlamı çift=Partner, çiftleşmek vb demek. Ayrıca çift çift demek. Eş ve nikah da demek, bir oyunda eşleşmek demek vb. Ama bu ZEVC için geçerli. Bizimki CEVZ (Cewza).

 

<> 18/62. Felemma caveza kaleli fetahü atina ğadaena le kad lekyyna min seferina haza nesaba

 

Caveza >>>> Caizlik, icazet=İzin vermek, onu daha önce yazdım. Gaus-Cevza-Koz, bunlar aynı KÖKTEN gelme (Biri Sanskrit, öteki Ari, diğeri Turani.)

Belki cevize "koz" denildiğini duymuşsunuzdur. Kozalak kelimesi de buradan geliyor. (İpucunu verdim bile) Ortaasya'da misket yerine Cevizlerle oynarlar, iri cevize KOZ denir. (İskambilde bile aynı kelime var.)

Gelelim sorunun yanıtına: Kur'an'da Ceviz KEHF olarak var. Kehf hem Cave=Mağara, ama hem de en önemli anlam olarak KOZA, yani koza örme işlemi. O halde nasıl ki KALEM suresinde kalem kelimesi KAĞIDI da çağrıştırıyorsa, Koza da ipekböceğini çağrıştırır. (İşlevsel ikizi)

 

<> 74/1: Ey örtüsüne bürünen = Ya eyyuhel muddessiru.

 

Evet Mesturdan gelmiyor. Yani teSeTtüR değil, müdDeSiR, farklı burada. Madde+SIR gibi. (Sad ile yazılmıyor)

 

<> 45: Ve iza kara'tel kur'ane cealna beyneke ve beynellezyne la yü'minune bil ahyrati hycabem mestura

<> 2: Ve kitabim mestur

 

İşte Ceviz'i böyle aramak gerekiyor. Yani birebir bulmanız sözlük işidir. Ama TEFSİR işi değildir.

 

<> 17/58: Ve im min karyetin illa nahnü mühlikuha kable yevmil kiyameti ev müazzibuha azaben sedida kane zalike fil kitabi mestura

<> 33/6: Ennebiyyü evla bil mü'minine min enfüsihim ve ezvacühu ümmehatühüm ve ülül erhami ba'duhüm evla bi ba'din fi kitabillahi minel mü'minine vel mühacirine illa en tefalu ila evliyaiküm ma'rufa kane zalike fil kitabi mestura

 

Tüm Koz+a+lak+lılar Kur'an'da geçen >>>> ailenin içinde ceviz de vardır. Nasıl ki Aslan ve kaplan aykırı bir biçimde "KEDİgiller sınıfından" diyorsak (Koca aslanı Kedicik yapıyoruz >>> Felix), Kaplana da Tekir kedi (Tiger cat) diyoruz...

 

<> kaptana misafir geldi 10dk içinde gönderip kanala gelecekmiş, bilginize sunarım candaşlar

 

Yine yalan söyledim. :(((( Konuğa/insanlara ayıp oluyor ama burada yaptığımız iş çok önemli. Biraz bilinçli olsaydı DOĞRU'yu söyleyecektim: "Kur'an okunurken misafirlik bile olmaz, hatta namaz bile kılınmaz" ama bunu sıradan bir insana anlatamayınca "Kovmuş gibi olmamak için" üç yalan söyledim. (Her sorusuna bir yalan)

 

"fuigo: rica ediyorum beni kanala al sohbetini izlemek istiyorum..."

Fuigo hiç yabancı gelmedi.

 

[] fuigo geçen chatlerde sohbeti sabote eden şahıs

<> çok başımızı ağrıttı daha önce hans, çok konuşuyor, çok saçmalıyor. Sana durmadan soru yağdıracak

<> iştin

 

            Abisi mi kardeşi mi? Bu büyüğü mü küçüğü mü?

 

<> büyük olan sanırım

 

            Çünkü küçüğü tercihini yaptı ve Fethullah'a döndü. Aslında hep oradan gönderilmişti.

 

<> Cinlerden, astral travelden falan soru soruyordu daha önce sana eğer hatırlıyorsan, zikir falan soruları soruyordu.

 

Fuigo küçük ise asla almayın. Abisi çok değişik... Ben de hangisi olduğunu soruyorum. Küçük böyle meraklı. Büyük ise dinleyiciydi galiba.

 

<> benim bildiğim küçük hep sessizdir chatlerde.

 

Küçük ilaç sipariş ettirdi, sonra da ücretini ödemedi. Hatırlayın sizlerden tamamladık.

 

<> Evet, hatırlıyorum. Vazgeçtiğini söyledi.

<> Küçüğü serhat

<> Nurculara tele-kulaklık yapan küçük idi. Bizim chatleri kayıt edip nurculara yetiştirenlerden biri de küçük olan idi. Bilkent edu adresi vardı.

<> Adam kanala gelmeden de chati aksattı ya bravo...

<> Aslında bu chatere de bir çeki düzen verme zamanı da geldi bence. Sadece aramızda seçilen kişilerle chat kapalı-gizli olmalı. Böylece provokatörler rahatsız edemez. Daha sonra da chat kayıtları sitelere alınır herkes oradan okur!

<> Hans fırsatın olduğunda şu linke bir bakar mısın?

<> http://bais.bilkent.edu.tr/bais/phtml/image.php3?ID=20022730

 

Bakıyorum bile. Evet bu küçüğü, adı Serhat. Değiştiremediğim bir nurcu. Aylarımı gecelerimi verdim, değişmedi.

 

<> Nurcu tele-kulaklara bizim chat kayıtlarını yetiştirenlerden biri bu!!!

 

Evet o. Ama Murat (ağabeyi) böyle değil. Kardeşi öyle diye herkesi bir tutmamalıyız. Fakat şu acemice Hacklandıktan sonra artık bir yandan da yoğurdu üflemeliyiz.

Bu bir paranoya değil. Allah'a uymak >>>> "TEDBİR ALIN SONRA TEVEKKÜL OLUN" emrini yerine getirmek için.

Haksız mıyım? Önlem alıp El Wekil Allah'a öylece kendimizi emanet etmeliyiz. Sonra Allah vekil demeye hakkımız var.

 

<> evet

 

Yine raina ve Unzurna farkı bu.... "Nasıl olsa Allah seni korur". Bu şeytanın ikinci büyük fısıltısıdır.

Birincisi ise??????

 

<> nasıl olsa Allah affeder

 

"Allah affedicidir, seni affeder." Allah Afivvü'dür ama  M E C B U R    d  e  ğ  i  l  d  i  r.

Şeytan bile bu kendi sözüne güvendi: "Allahım beni affeder" dedi. Ama Allah affetmedi (asla ve kat'a). Şimdi kendi BİRİNCİ yanlış cümlesini BİZLERE satmaya çalışıyor. Biz almayalım, karnımız tok bu şeytan fısıltılarına...

 

<> 58/10: Fısıltı, inananları kederlendirmek için ancak şeytandan gelir. Bununla birlikte o, Allah'ın izni olmadıkça inananlara hiçbir zarar veremez. Müminler sadece Allah'a güvenip dayansınlar.

<> 50/16: Yemin olsun ki, insanı biz yarattık. Nefsinin ona neler fısıldadığını da biz biliriz. Biz ona, şah damarından daha yakınız.

 

Dikkat ederseniz "İnsan ve NEFSİ" iki ayrı varlık. Ayette KARŞI KARŞIYA duruyorlar, farkettiniz mi?

 

<> evet

 

Nefsimiz CİNLERİN bedenidir. (Kirlian'ı hatırlayınız: Biyoelektromagnetik alşimi beden) Yani bizim enerji bedenimiz de vardır+CESEDİMİZ de (Maddi beden, vücud). İnsan ise İKİSİ DE DEĞİLDİR. Olduk mu ÜÇLÜ? İnsan nerede? Allah insan'dan söz ediyor ayette.

 

<> ruh

 

Hayır, ruh da bize, "kişilere bölünmüş tek bir parça"dır. İnsan nerede?

 

<> Akıl

 

A  K  I  L   dedi [candaş]. :))))

İnsan (Bitki ve hayvan demiyor Allah >>> İNSAN diyor). İnsandan başka (Melek, cin, şeytan, nefs, hayvan, bitki HİÇBİRİ) İLMİ olan (Akıl ilmi akletme sanatıdır) İNSANDAN başka bir tek canlı (Deccal, Yecüc-Mecüc dahil) bile yoktur ki İLİM yapsın. Ne goriller, ne melekler, ne şeytan ve cin, ne öteki evrenden Deccal, İLM yapamazlar. İlim yapmak için ALLAH'ın alim ismini almaları gerekirdi.

Ama ben alim bir baykuş, bilgisayar kullanan bir melek, sürücü lisanslı bir cin görmedim. Onlar zekiler, kurnazlar, ama akıl odur ki İLM (bilim) yapmayı  A K I L E T M E  sanatıdır.

İ N S A N  >>> Budur (ayette) (Cin ve melek değil) İnsan ikisine de egemendir (akılca).

Şeytan ise akıllı değildir. Tilki için Akıllı der misiniz??

 

<> kurnaz deriz

 

K U R N A Z .  Yani "tikli o kadar akıllı ki, aya gitmek için mekik icat etti" der misiniz?

 

<> hayır kaptan

 

Öyleyse şeytan akıllı değildir. Melekler de öyle. Zekavet ayrı, akıl ayrı şey. Hiçbir melek tutup da bugüne kadar atomu parçalamadı laboratuarda.

Eğer melekler AKLETSEYDİ >>>>>> en başta "Bizi insan klasmanından yarat Yarabbi" derlerdi. Allah da o ruhu temsil edeni belki de komşumuz Ahmet bey olarak yaratırdı.

Melekler AKIL EDEMEMİŞTİR >>>>>>>> İnsan olmayı. Hiçbir melek Paul Cezanne değildir, çizemez. Kompüter programlayamaz. Uçak yönetmeye kalksa aklı durur. Hele hele nefsi yok, evlense çoluk çocuğa karışsa, pedagoji vb ilmi öğrenmeye kalksa kafayı yerdi. "Aman kalsın ben melek kalayım" derdi.

Fakat insan emaneti (=AKLI, uygarlığı) üstlenmiştir. İnsandan başka hiçbir canlı bunu üstlenmemiştir. (Dağlar bile...) İnsan olmak (Biraz faşistçe ama) bir EN-ÜSTÜNLÜKTÜR -Allah(tan sonra).

Fakat insan bıçak sırtında >>> NEFSİ var (72 şeytan kuvvetinde) Bir de üstüne üstlük Şeytan tebelleş olmuş. İnsanın insan olması için kendini 73 kere YENMESİ gerekiyor.

İşte size bir sır. İbrahim atamız "Tevvab" ismini 73 kez kullanırdı. Tevbe odur ki, "73 iç düşmanına karşı" bir tek insanın mücadelesidir. Ne mutlu ki İNSANIZ!

Melekler kiramen (ikram edilmiş onurlu kullardır) AMMAAAAAAAAAA Bir de NEFS verelim bakalım meleklere???????????????????????? Kafası bozulan melek çoktan kıyameti koparmıştı, biz ahırete çoktan gitmiştik.

Melek olmak iyi ama ucuz iş, NEFSİN yok kardeşim, yani cehennemden kurtuldun, tevbeden kurtuldun.

Ya Hans ne yapacak? Nefsim üç yalan söyletti az önce. Nefsim misafir kovdu.

Cebrail Eminimize nefsimi verelim, bakalım neler olacaktı misafiri gelseydi! Eminim derdi ki: "Be kardeşim Allah katından Resullere indirdiğim Kur'an'ı konuşuyoruz burada, randevusuz gelme".

Der miydi demez miydi? Ya da nezaket icabı yalan söyleyecekti.

Der miydi demez miydi?

Der miydi demez miydi?

Der miydi demez miydi?

 

<> derdi

 

Allah BİZ GİBİ bizler gibi "AFFEDİLMENİN NE OLDUĞUNUN, AFFIN BİLİNCİNİN MAHİYETİNİ BİLEN" kullarını affeder. Şeytanın kandırması gerekmez.

Size AFFIN şuurunu sundum birazcık ucundan... Allah kimi affeder? (lütfen şıkkı işaretleyiniz):

a) Kendini tanımayan ateleri,

b) Ehli kitab kafirleri,

c) Ehli kitab kafir müslümanları,

d) Allah mutlaka sizi affeder/mecburdur diye rahat olanları,

e) ...

Onu da siz bulun. Çünkü Allah'a en yakın Cennet orada. Şeytan bize sökmez candaşlar. Allah vaadini verdiğini affeder: "M.İ.H" diye.

 

<> mütteki olanları

 

(MİH'en başka mütteki ise zoooooooooor bulunur.)

 

<> affetmek ile günahi örtmek arasindaki fark nedir

 

Allah:

a) Afivvü

b) Ğafur (İstiğfar kabul eden)

c) Tevvab (Tevbeleri kabul eden)

d) Settar (Günahları örten)

e) Rahim (Son derece merhamet ettiğinden affeden)dir.

Bu şıklar içinde biraz mütalaa ile sorunun yanıtını bulabilirsin candaşım.

 

<> ok tşk

 

Beni içten anladığını biliyorum ben teşekkür ederim.

Hüvellahi ğafurürrahim vettevvabün settar vel Afivv.

Allah'a beş kanaldan seslendim. BEŞİ BİYERDE olmasa da belki bir tek tanesinden söylediğim üç yalanımı bağışlar.

 

<> Allah vaadi'ni biraz açar mısınız.

 

Vaad. "Bir vade/süre+ç sonra ortaya çıkacak olan" demektir. Mesela sabredin+vade+selamet üçlüsü gibi. Yaratım+vade+kıyamet.

Bunun nedeni ZAMAN paradoksudur. Zaman ışıktan yavaş olunca NEDEN ve SONUÇ iki ucu vardır. Biri geçmiş, ötekisi gelecek. Vade ise >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Aradaki ömür (veya ŞİMDİ).

Valide DOĞURUR (neden). Ama VEDUD öldürür. (Allah'ın ismidir) VADE kelimesinden türeyen "Bir sonraki dönemde sonucu alınacak şey" Vaad'dir. Va'ad veya Mev'ud >>> vaat edilmiş.

Allah'ın bize VAADİ ve bizim misakımız vardır. Dikkat ediniz VAADİ biz veriyoruz, Allah veriyor ama ikimiz de misaklaşıyoruz.

a) Ya ikimiz de vaadimizi tutarız >>> :)

b) Veya ben vaadimi tutmam asi bir kul olurum :((((((((((

c) Veya Allah vaadini tutmaz.

Bu üçüncü İHTİMAL, bunu da insanlar sorabilir sorgulayabilir diye Rabbimiz sürekli olarak Kur'an'da "Allah vaadini tutucudur" diye YİNELEMEKTEDİR.

 

<> 3/9: Ey Rabbimiz! Muhakkak ki, Sen, geleceğinde hiç şüphe olmayan bir günde bütün insanları bir araya toplayacaksın. Muhakkak ki Allah, hiç sözünden caymaz.

 

Oysa Allah sözünü tutar (vaadini). Allah EMİNDİR (asla emana ihaneti yoktur). Güvenilirdir.

Ama insan 5 nedenle (Af isimlerini hatırlayınız) ve de Kenud (nankör) olduğundan, yani Allah ahlakıyla ahlaklanmadığından, hiç değilse efendimizin güzel ahlakını (Hadislerden DEĞİL) Kur'an ayetlerinden anlamamışsa, insana güvenilmez.

Ne o? Yani hiç mi güvenmeyeceğiz? 5 neden var: Af dile, merhamet dile, örtmesini dile, bağışlamasını dile, tevbe ve istiğfar et. Bunun beşini de yap. İşte sıfırlandın. İlk doğduğun günki gibi BEBEKSİN, son derece sabisin. Safiyullah Adem atamız oldun.

Yoksa candaşlar görüşmeyeli siz af, tevbe, istiğfar, yani beş şeyi mevlitlerde geçen ve ertesi gün unutulan bir şey mi sanıyoruz?

 

<> asla

 

En son bu beş ismi ne zaman kullandınız? Ne zaman yakardınız? TÖRENSİZ (yani tam samimiyetle ve laikçe).

Şeytan der ki, "Allah affeder". Aptal şeytan, Allah bir şekilde affeder: Af dilenirsen, tevbe edersen, Setre (örtü) istersen, Mağfiret istersen, acınma (rahmet) istersen. BEŞİ BİYERDE taktınsa affeder, bir tek AFİVVÜ ile değil!

 

<> 31/33: Ey İnsanlar! Rabbinize karşı gelmekten sakının. Ne babanın evladı, ne evladın babası namına bir şey ödeyemeyeceği günden çekinin. Bilin ki, Allah'ın verdiği söz gerçektir. Sakın dünya hayatı sizi aldatmasın ve şeytan, Allah'ın affına güvendirerek sizi kandırmasın.

 

Şeytanın çok aptal gerzek olduğunu en iyi bilenlerdenim. Aptal gerzek. Bir euzü besmelelik işi var da ondan aptal ve gerzek dedim.

Euzübillah bismillah!

Ya Afivvü

Ya Settar

Ya Ğafur

Ya Rahim

Ya Tevvab

İşte ben affoldum. Şeytanın bir tek AF (Avf) kelimesiyle KANDIRILMADIM.

Ha bunlar aklına gelmezse, hepsi için tek formül: Ya Hüve (Ya Hu >>> HU). Çünkü beşi de O======HU(ve).

Allah'ın açısından bakalım. Allah'ın en sevdiği şey, Negatif Feedback'tir. (Hatalardan pişman olmaktır.) Pişman/nadim oldum, şimdi ne yapacağım: ALLAH'ı anacağım.

Elim mecbur, ALLAH'ı zikredeceğim. Yani AFFet diyeceğim. TÖVBELERİMİ kabul edensin diyeceğim...

Kusursuz varlık (melekler), onlar bile tevbe ederken günahsızken, Bir dakika, insana ne oluyor da kibiri yüzünden TEVBE etmiyor, AF dilemiyor? Ben kendim işimi görürüm diyor da ÖRTÜLMESİNİ niye istemiyor? Neden Ğafur'a istiğfar etmiyor!

Üç yalan söyledim diye bakın bunları yazıyorum, yanıla yakıla... Beş kanaldan af dilenmesem ne olacaktı? "Allah affedicidir, nasıl olsa affeder" diyerek şeytanın vesvesesinin kanalına girmiş olacaktım...

 

[K] çok seversin Amenerresulü'nü. Onda öyle bir samimiyet vardır ki, hep [K]'nın sırtının ürperdiğini görürüm. Şu anda bile hissediyorum. (Hıdırellez bugün, dedem buralarda olabilir [K]).

Bir çay içeyim. (Bu ilk çayım olacak)

 

<> 2/186: Şayet kullarım, sana benden sordularsa, gerçekten ben çok yakınımdır. Bana dua edince, duacının duasını kabul ederim. O halde onlar da benim davetime koşsunlar ve bana hakkıyla iman etsinler ki, doğru yola gidebilsinler.        

<K> Bizim buralara uğramıyor hans.

 

Yahya'yı göndermiştir kendi uğramazsa da bir mavi gözlü partneri vardır.

 

<K> O da uğramaz oldu. ALLAH çok yardım etsin onlara.

 

Amin.

 

<> amin

<K> John da uğramaz oldu.

 

Sonsuza kadar diri olmak, yani kıyamete kadar yaşamak ve bundan da etkilenmeyip sonsuza kadar yaşamak nasıl bir duygu acaba (joHANneS=John=Hans yani adaşım)...

 

[] Server sorunu yaşanıyor

<> kaptanım geç oldu, chat kalsın bence

 

Evet başkanım, nasıl olsa YARIN devam inş.

 

<> inşşş efendim, siz istirahat buyurun ltf.

 

Hoş-bye.