Chat n° 221 - Tarih: 02 mayıs 2004

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [ ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg'e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.

 

[] Kaptan wow_10sce nickiyle bağlandı

<> selam selam kaptanımız hoşgeldiniz

<> slm slm hoşgeldiniz hocam

<> slm slm kaptan

 

selam sizlere selam selam Esselam Allahımıza hoş ve Hoşnutbuluşturana. Allah muhabbetiyle hepinizi seviyorum. Allah muhabbetinden "NEFS"in katılımı yoktur.

Vira Bismillah. "Allah'ın adının anıldığı SİTE"lara hoş geldik birlikte... ("Site=Büyyutin") Bu evlere şeytanlar kulak verir ve dinler. Bu evlerin YORUMUNU yapan meleklerden "Kulak hırsızlığı" yaparlar. O halde Euzübillah Bismillah! Şeytan inanılmaz güç(süz)lü'dür. Fısıldar vesvesesini.

O halde HUNNES (Hayat veren) Hans ile birliktesiniz.

Gök Künnes'tir açılır açılır genişler. YERALTI ise Hunnes'tir. Büzer de büzer >>> ÖZÜ bulur.

Biri çepeçevre çember-Kubbe (Künnes/Cosmos), biri özek merkezdeki o "Pür" noktadır.

Nokta Chaos'tur=Hunnestir. İnsanın özüdür. Nokta olduğu için "Kaos, kargaşa sanırız". İlla ki büyütüp "Obje" olarak görmek isterken, OBJE=Dünya yaşamı, bize AHİT'leri perdeler/sübjeleri örter. Nefs denen o şey genişleyip OBJE olmak ister. Akıl denen şey ise SÜBJE olmak kaynağına büzüşmek ister.

OBJE evren gibi bir SABUN köpüğüdür. Hayat ise bir "Soap Opera". Obje tamamen ANKEBUT ağında ağın kendisi gibi güçsüzdür. Evren nasıl aniden şiştiyse (Hunnes'ten Künnes'e geçtiyse), öylece de "PUFF!" diye sönecek... Künnes'ten Hunnes'e dönecek.

Örümcek ağının (Quant örgün örgütünün) yapısı elbette Riemann ve benzeri Gauss uzayları için geçerlidir. Ama bu geçici yaşam hologramının yapısıdır, kurgusudur.

Aslolan asıl olan şu adını yerip durduğumuz Eukleides (Öklid) uzayıdır. Arş öyledir. Kürsü öyledir. Mahşer öyledir.

Mahşeri anımsayalım: Bir metre DBB üstünde birkaç metre SÖZDE Gök...Güneş bile dünya gibi açılmıştır (Eukleides)tir. Yuvarlaklar yok artık. Mahşer düzlemi var. Buna ancak "Verilen bir tek noktadan, bir tek DİKME ve paraleli" çizilebilir.

Riemann'ın paraleli yoktur (sıfırdır). Lobatçevski'ninki ise sonsuz paraleldir. Birinde ihtimal sonsuz; ötekinde sıfırdır. Ama gerçek olan Eukledes uzayında BİR TEK GERÇEK (dikme ve buna bağlı paralel) vardır.

Arş dümdüz. Sidre dümdüz. Mahşer dümdüz (Güneş bile dümdüz).

Peki katmanlararasına nasıl bir geçiş yapılabilir?

Rahman 33 "Ey enerji (cinler vb.) ve insanlar (Madde) gücünüz yetiyorsa çıkın bakalım "Aktarıssemavat"tan"

 

<> Rahman/33: Ey cin ve insan toplulukları! Göklerin ve yerin çerçevesinden çıkıp gitmeye gücünüz yetiyorsa geçin. Ancak büyük bir güçle çıkıp gidebilirsiniz.

 

(Gök katmanları, yukarıdaki Sidre ve ötesindeki Sabıkun ile Arş düzlemi ve ek olarak kürsi ve levh.)

Bir sultan güç (Verilen noktadan çıkılan ve oraya ulaşıp paralelinizi olduracak olan) olmasa!

Demek ki tek ihtimal var. O da sıfır ve sonsuz değil: Tam anlamıyla >>>>> %-100. Ona Kur'an "Gerçeklerin üstündeki HAK olan tek gerçek" diyor.

Hak olan tek gerçek her kademede var. Tüm dinler (sonsuz din) İSLAM'dır. Ama Hangi İSLAM tek ve üst-gerçektir? Hangi İslam?

 

<> hanif islam

 

İbrahim atamızın milleti olan bize va'z ettiği (giydirdiği takva elbisesi biçtiği) Tek islam.

"Müslüman olarak can verin" >>> Cennete gidersiniz, "onlara selam olsun!" bu anlama geliyorken (İpucu: Ayet diyor ki, "Varılacak olan CennetLER >>>>>>> SİDRETÜL MÜNTEHA düzlemi ile limitlendirilmiştir.)

Ama iki kez iman ederek iki kez katmerli islam (Hanif olarak) bunun da üzerine çıkarsınız. Bu Allah vaadidir. HANİF'e... Malumu ilan ettim... Bildiğiniz şeyler (as U know)

Mahşer'in altında, saksı gibi çıktığımız toprağı bilmiyorduk. O meçhuliyetteydi, meçhul idi. O kabir >>> HUNNES evreni. Orada gözü kör edilenler için SİMSİYAH, orada gözü açılacaklar için YEMYEŞİL!

Size yemyeşil bir dünyadan böyle seslendim. MER'A acaba bu toprağın altındaki (DBB) yeşili mi? Yani aşağıdaki Nur'un yukarıda RENK vermesi mi? Why not?

Cennet neden yeşil (Bitki örtüsü) neden Mavi (ırmaklar vb.)? Yani sıcak değil, soğuk renkler?

Soğuk dediğim nedir, extreme olarak cehennemin en üst tabakası olan ZEMHERİR soğuğu. Hayır bu değil, biz COOL'den söz ediyoruz. "Gözleri aşka gülen taze söğüt dalından" yani başka bir yeşilde ve sevgililerden (Gözleri gülenlerden) söz ediyoruz.

Pekala! En en en en yeşil nedir? Vakıa suresindeki Sabıkun (Naim mukarrebun) katmanın varlıklarının GÖZ rengi değil mi? O göz rengi neden aşağıdaki diğer Cennetlerden  F A R K L I  bir yeşil! Sidre altındaki kulların gözleri neden üsttekilerden farklı bir yeşil?

Sidre altındakilerin gözleri neden "Üsttekiler" gibi öp-özel bir yeşil değil! Neden şehitler yeşil üniformalıdır? Neden işaretli meleklerin/orduların üniformaları (sündüzleri) yeşildir? Neden cehennem kırmızıdır?

Yeşil nedir? Yeşil diye bir renk yoktur? Ağaçlar yeşil ==== Yanlış. Pekiyi yapraklar yeşil >>> Yanlış. (Aslında kahverengi ortalaması veren renklerdir gözenekleri.)

Işık düzeyinde yeşil nedir? Bir ara renk, mavi ile sarı'nın bileşiminin ortalaması >>> Yanlış! Diğer renkler seyyardır (büzüşür veya daralır); evren genişlerse kırmızıya, büzüşürse Mor'a kayar (tayf).

Pekiyi FİX durursa??????????????????????

Yeşil bir otomobil bize yaklaşırken violet rengi alır, bizden uzaklaşırken ise kırmızı olur. Yaklaşmasın-uzaklaşmasın  D U R S U N  yerinde! O yeşildir.

Herşey dinamik olduğundan biz "Hanif cennetinin varlıklarının GÖZLERİNDEKİ yeşili ve bu evrende gerçek bir yeşili" henüz görmedik!

Gerçek/doğru bu!

Ve Vakıa'daki ayetin "Açılımı da bu": "Onların gözleri" özeldir. SABİT Mİ SABİT olduklarından; ama alt cennetlerin (sub-paradises) varlıklarının gözleri "sadece çoooooooooooooooooooooook güzeldir". Yukarıdaki varlığın göz rengi onda yoktur! Çünkü alt cennetler SABİT (fikstüre) değildir.

Cehennemlikler de öyle... Dinamik/devingendirler sözgelimi: "Derileri bir yanar bir yenilenir": Bu bir devinimdir. Yani fikslik, sabite yoktur. "Zaman bir ileri bir geri akmakta" sonsuz böyle yaşanmakta...

Bu Sidre'ye kadar böyledir. Sidre'den sonra ise "SABİT A R Ş" başlar. İleri geri yok, durmak da yok.

Allah EBEDİ >>>>>> EŞİTTİR >>>>>> aynı mekanizmayla EBEDİSİNİZ!

O halde ebedi cennet derken SABIKUN (Sabitlendirilmiş anlamı da var). Çünkü ARŞ SABİTTİR (dönmesi dönüsü yoktur). O Sabitlik Arş ile raptedilmiştir. Yani Sidre'ye değil; ARŞ'a sabitlenmiştir.

Halilullah/Halilürrahim candaşlar için ve de yoldaşlar için, bu ikisine bir tek MİLLET diyoruz.  M İ H  gibi... Kalanı ise Cehennem milleti!

 

<> Halilurrahman?

 

Evet Halilürrahman. (İkisi de RHM kökünden onun için dikkatsiz yazıyorum) (meRHaMet gibi).

Ve mahşeride henüz yeraltındayken gözleri mühürsüz olanlar benim tanık olduğum bir yeşili görecekler. O yeşili herkes görecek. Yeter ki "Gözlere mil çekilmesin!".

Müslüman olarak Can verin >>> Cennet sizin! (Er-geç)

Hanif müslüman olarak canverilmez. Canverilmez ÇÜNKÜ ŞEHİTTİR diridir! Şehit'in cesedi can verebilir! Ama BİZZATİHİ şehadeti dipdiridir!

Allah'ın adının anıldığı EVİMİZE hoşgeldiniz.

 

<> 3-Ali İmran/102: Ey inananlar! Allah'tan, sakınılması gerektiği gibi sakının, sizler ancak müslüman olarak can verin.

[] 2-Bakara/132: İbrahim onu oğullarına vasiyet etti ve Yakub da: Ey oğullarım. Şüphesiz Allah size dini seçti. Sakın siz müslim olmanın dışında.

 

Bu aşamada bir Hüüüps hak ettim.

 

<> Afiyet ola

 

Eğer bin hadis uydurmacısı olsaydım -maazallah-, derdim ki "Cennette Çay nehirleri vardır". Adı üzerinde Çay (dere ırmak küçüğü)

(Çaybardağında anafor yaratıyorum. Mahsuscuktan çay-karadelikleri varmış.) Şeker eridi anafor bitti. Şimdi bir vacuum sesi: Hüüüüüpssssss. Evet pazar neşesi yaptım birazcık...

 

<> :)))

 

Bu konuya nereden girdim bilemiyorum. Hep bir soruyla başlarız ama yanıtı bitmez ve sanki verilemez.

Bu konuya "DBB yeşilinden girmişim" (araştırdım).

Şeytanın giremediği DÜZLEM evrende (DBB altta) nötrino yoktur. Çünkü nötrino KÜREYİ kat eder, düzlemde spin yapamaz ve tersine NAR iken NUR olur. (Yani ikinci bir kıyak.) Şeytan da bu yolla "Melekler" gibi "Cennet başkanı" olduruldu.

Şeytanın meleklerden bir başka önemli farkı şudur: Gözleri KIPKIRMIZIDIR -lens gibi-; YEŞİLİ hiç göremez, mümkün değildir. Eğer GÖRSEYDİ, Vallahi tevbe eder CENNET'te kalırdı. Adem babaya (Ki içinde Havva ve Huri de var), Adem kombinezonuna hep SECDE ederdi.

Ah göremedi o yeşili! Oysa o yeşil kombinezonun YY içinde bir özel sınıfın GÖZBEBEKLERİNDE vardı! Acele etti. (Ya Sabır!) Öfkesine yenildi (Ya Halim, Ya selam) Kibiri öyle bir hal aldı ki, gözlere bakmayı tenezzül sayıyordu.

Melami olun ltf. Bu çok önemli. Yeryüzünün kübriyası ALLAH'a aittir. (Allahuekber) O yegane Mütekebbir'dir. Allah yukarıya değil; kullarının GÖZLERİNE bakar! "Aşağıya bakar" Aşağıların aşağısına bakar. O yeryüzüdür. Bir de altı var: Oraya bakar!

Onun da ĞAYB denen bir alt katmanı vardır (ki kimse bilemez) orada KENDİNE bakar! Kendi suretine bakar. O BASİR'dir, BASAR'dır.

Allah öyle kibirli öyle kibirlidir ki (Hatırlayınız: -1 Kelvin derecesi >>>>>> Cehennem sıcağıdır), Allah öyle kibirlidir ki, Allah >>>>>>>>>>>>>>>> EN MELAMİ'dir! Onun için allahu ekber!

TENEZZÜL buyurmuş, bizleri yaratmış. Bize tenezzül etmiş, bizi muhatap almış, "Sevgili kulum" demiş!

Allah'tan kim daha MELAMİ olabilir ki????????????????????????

Biz asla!

Kapıcıyı bile "Mehmet efendi" diye çağırırken; "Sayın başbakanım" diyecek kadar YERİMİZİ BULAMAMIŞ kişileriz! Yetimi horgörenleriz.

 

<> Kapıcı Mehmet Efendi kimdir hocam, merak ettik?

 

(Örnek idi.) Ahmet efendi de olabilirdi, önemli olan "EFENDİ" kelimesiydi. Atatürk'ün "Efendiler" demesinden çooook farklı ve kibirliliğimiz ürünü bir efendi idi. Kimse kapıcıya "Bay Mehmet veya Mehmet Bey veya Sayın Mehmet" demiyor. Çünkü adamı "Sayın Başbakan" yapmış olacaklar...

 

<> Ağabey diyorum... Başkalarına biraz "Banal" geliyor bu...Sanal olmasından iyidir...

 

Evet [candaş] haklısın. Benden küçük herkese Abi diyorum. Ne olur ki? Elimi öpenin elini öpüyorum. Ne olur ki?

 

Başbakan bir şey vermedi, ama mehmet "Efendi" bize çalıştı!

Başbakan'dan kapalı kapılar ardında (HSCB gibi) banka batır bize ucuza kapat dendi.

Pirelli tüm üretimini Türkiye'de yapacak! Neden????

 

<> Ortağına geldi.

 

Şimdi HAKSIZ (hack edilmiş) bankalar HUKUK yoluyla bile sahiplerine verilmiyor. Danıştay üç bankayı sahibine verdi. Ama üç bankayı BİLDERBERG enternasyonal ortaklar "İç" etmişti bile...

 

<> haksız edinilmiş bankalar başkalarına satılmış durumda :(

 

Ve deniyor ki, "Tazminat davası açabilirler".

Şimdi ben HAKSIZ yere öldürüldüm, öyle varsayalım; eşime deniyor ki: "Kocanın cesedinin ücreti ne?"; "Sonsuz" diyemezsiniz! O halde fiyatım belli >>>>>>>> 25 milyar TL. Bankayı iç ettiler HİÇ ettiler! Tazminat nedir? ? ? ???

 

<> madura verilen para

 

O da elbette benim cesedimden daha para etmeyecektir! Ama 35 milyar Dollar tutuyor adamların KAYBI. Banka ellerinde olsaydı, kaça katlayacaklardı kârlarını??? O halde "Amorti" parası verip biraz da "Bak ileride size ihale falan veririz vb." diyerek kafaya alacaklardır. (Aldılar zaten)

Enflasyon TEK haneli rakamlara düştü?????????????????????

Neye göre? (Bir önceki ay'a göre.) İyi ama neden geçen yılın bu zamanına göre hesaplamıyorsunuz? O zaman Enflasyonun %39.7 olduğunu en basit bir maliyeci/ekonomist candaş size anında doğrulayacaktır.

Geçen yıl (Özel bir emirle) kedi besledim. Kış idi ve dünyanın en ucuz balığının fiyatı kilo başına 5 milyon lira idi... Yaz geldi ve aynı balık şimdi 3 milyon lira. Ve bu hükümet işbaşına geldikten sonra DIŞ TİCARET    A   Ç   I   Ğ   I    80 milyar     d    a    h    a  ($)    oluverdi.

Bunu bu hükümet ödemeyecek! Bundan sonrakilere top atılacak! (Vade gelmedi henüz) O zamanlarda da Cumhurbaşkanı RTE olup bıraktığı AKP iktidarda olsa bile onlara yıkacaktır. Kimseye bir şey yıkılmaz. Sadece MİLLETİMİZE yeni bir "Enflasyon!" faturası hortlatılacak.

AB yardım eder (mi?) HAYIR! Tersine, "Siz batmışsınız, bize yük olamazsınız" der.

2023 yılında ise Cumhuriyetin 100. yılında size-bize getirilecek olan "KÜRDİSTAN'ın kuruluşudur". Bu hükümet onu da taahhüt etmiştir. AB tek bayrak olduğunda (Milletler eyalet olduğunda/ABD gibi) zaten Kürdistan'ı ayarlamış olacaktır.

Sonraki senaryolarda "Birlik dağılma sürecine girdi" diyecekler. Yine ağırtoplar bir grup şimdiki püfürük kalan devletler de dışarı!

Ama Kürdistan kurulmuş olacaktır. Tunceli'nden Ermenistan'a ve bilinen güneydeki (Suriye Irak, İran vb.) kürt bölgelerine kadar. İşte NEV ASYA kuruldu. Yani "Köle" grubu İsrail Arz el Mev'ud'unun...

Dişimizi sıkalım, 2023'e bir şey kalmadı. GAP dahil tüm Doğu ve Güneydoğu'yu hediye edeceğiz. Devlet politikaları kalıcıdır. Hükümetler geçicidir -malum-, ama bu acemiler bunu da yok ettiler. Dünki çocuklar ve basınları gelip köklü yerleşik deneyimli ve evrensel bir geçmişi olan bizlerin politikalarını değiştirdiler.

Özürlü seçmen daha uyanamadı:

1. Gaflet

2. Dalalet

Bunlar aşıldı: Üçüncü aşamadayız:

3. Hıyanet!

Örneğin:

a) Musul gitti

b) Kıbrıs gitti

c) Kürdistan gidecek -illa ki-.

 

[] 2016 notu: Gitmedi, o dönemde hamle sırası siyonizmin idi, ama sonra hamle sırası bizim bağa geçti. Siyonizmin bu planına karşı-hamle ile engel olundu/olunmakta

 

Hıyanete daha nasıl bir gerekçe yazmamı istiyorsunuz candaşlar? Başka bir HIYANET türü/tasnifi daha var mı?

 

<> 7/137, 60/13

 

Ltf. [candaş]ın ayetlerini yazar mısınız? O Kur'an'ı keşfetti, konuşuyor kur'an ile...

 

<> 7-Araf/137: Hor görülüp ezilmekte olan o kavmi (yahudileri) de, içini bereketle doldurdugumuz yerin dogu taraflarina ve bati taraflarina mirasçi kildik. Sabirlarina karsilik Rabbinin Israilogullarina verdigi güzel söz yerine geldi. Firavun ve kavminin yapmakta olduklarini ve yetistirdikleri bahçeleri helak ettik.

<> 60-Mümtehine/13: Ey iman edenler! Kendilerine Allah'in gazap ettigi bir kavmi mütevelli edinmeyin. Zira onlar, kafirlerin kabirlerdekilerden (onlarin dirilmesinden) ümit kestikleri gibi ahiretten ümit kesmislerdir.

 

YANİ DÜNYA'ya taparlar. Ali İmran/98-99-100 lütfen. Özellikle 100. Orada tüm Bilderberg, Mason ve Şerler var. Onlar Gafildir, delalettedir ve Hıyanettedir.

 

<> 3-Ali İmran/98: De ki, Ey ehlikitap Allah yaptiklarinizi görüp dururken niçin Allahin ayetlerini inkar edersiniz?

<> 3-Ali İmran/99: De ki, Ey kitap verilenler niçin inananları Allahın doğru yolundan engelliyorsunuz? Görüp durduğunuz halde niçin onun çarpıklığını istiyorsunuz? Allah yaptıklarınızdan habersiz değildir

<> 3-Ali İmran/100: Ey iman edenler Kendilerine kitap verilenlerden 1 guruba uyarsaniz imaninizdan sonra sizi yeniden inkarciliga sevkederler

 

EHLİ KİTAB hem onlar, hem de BİZİZ! Yani Yahudilere uyan bizler. Ve Evangel'lere uyan bizler... Ali Babacan "BÜYÜK ÜSTAD" oldu. Üstadı azam yani... Türkiye ile ilgili tüm "HIYANETLERİ" söz verdi Yıldız sarayında... Başbakan da Davos ve Camp David'de kapalı kapılar ardında... Bush-Berlusconi-Babacan (3B-bilderbergimsi). Yani ABD-AB üzerinden TR ve/veya TC.

Sakın yalancı yardakçı yalaka basına aldırmayın. Tehlike devam ediyor. Alt tarafı MHP gibi yok ederler AKP'yi... Ama ZARARI BAKİ kalır. Hıyanet de tescilli dışpolitikamız oluverir.

85 milyar dolar >>> RESMİ dış borcumuz ve açığımız. (Üç yılda) Öncekilerle 125 milyar dollar (25 yılda)

Size ne oluyor, halen görmez misiniz?

Ya bunların FAİZLERİ, ya karşılıksız BONOLAR? Kim ödeyecek onları? AKP genel merkezi mi?

 

En istemediğim şeyi yaptırdılar bana... Ekonomist olup yazmak zorundayım. Çünkü bu GAFLETİ (uykuyu) SEÇMEN görmedi. Gözleri kör ve basın propogandasıyla da herşeyin yolunda gittiğini sanıyorlar.

Doğan Holding devlete olan on katrilyon borçlarını çeyrek asıra yaydı. Tüm tekelindeki gazeteleri (Hür. Mill. Radikal, Posta vb.) bize günlük gülistanlık pespembe tablolar çiziyorlar.

Herşey yolunda! Herşey acayip yolunda! Çok yaşa başbakanım! Allah bize ikinci Atütürk'ü de gönderdi. (Bir de ata binebilseydi) Atlı heykelini dikerdik (ki put diyenler şimdi bunu öneriyor).

 

<> "Hatta bu iktidar sahipleri, şahsi menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler; millet, fakrü zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir."

 

TSK çok hatalı oldu! Adamı şiir okudu diye içeri atıp, kahraman yaptılar. İçeri almasalardı, o halen Erbakan'ın İst. Büyük Şehir belediye başkanı olacaktı. Bir şiir okudu diye insanları içeri atan zihniyeti ve aşağılık CHP'yi de nefretle kınıyorum. 1938'den beri CHP ve TSK ortak iktidardır.

Ben milletimin ORDUSUNU tenzih ediyorum. Orduyu motive eden 6 oktur. Yani İsrail yıldızının 6 çizgisi. Yani CHP amblemi. "İsmet paşa çok yaşa, giy çizmelerini, as şu demokratları!"

1960 ve de 1980 böyle geldi.

Görmediler ki TSK basit bir Kıbrıs çıkarması bile yapamadı. (1960'larda TEK BİR ÇIKARMA GEMİMİZ yoktu.) 1968'de üç taneydi. 1973'de ve izleyen yılda İKİ adet harekat yapıldı. BİRİNCİ MEŞRUYDU. İkinci ise işgal sayıldı (ki öyledir).

Ve benim şanlı ordum nasıl olur da GAP'da 35 bin şehidi gömer. Irak'ta bugüne kadar (Gerilla savaşı dahil) 440 kişi öldü. Yuf ve de yuh! Ben 35 binden söz ediyorum! 350 demiyorum!

Bir çay daha içmeliyim...

 

Böylece üniformalı Cunta dış korumayla değil, içeride bizimle uğraştı. Yıllarca içerilere tıkıldık. Sokağa çıkarılmadık. Selimiye kışlasında LAĞIM içinde insanlar boğuldu. Çok yaşa Evren paşa! Ne de olsa İsmet Paşa'nın "Adamı".

 

<> Altı Ok'u, İnönü'nün bilgisi dahilinde, Recep Peker, Mahmud Akok'a çizdirmedi mi? Üstelik Atatürk istemediği halde? Hitler'in ve Mussolini'nin faşist parti tüzüklerini CHP tüzüğü diye dayatmadılar mı? Sonra CHP, Atatürk'ün partisi oluverdi.

 

Atatürk'ün partisinin amblemi ve Subay kokardı BOZKURT idi! Atatürk'ten sonra herşey değiştirildi. İsmet paşanın paraları pulları putları... Giden 12 ada, Girit ve Kıbrıs...

1974'de ECEVİT ve YUNANLILARA  a y n ı   a n d a  AB'ye girin (İkinci dalga) dendi. Ecevit bilerek müracaatını 24 saat geçirip ondan sonra "Tuh be, geç kaldık" dedi.

Hani şu giremediğimiz AB'den söz ediyorum. İşbankası onundu (Ecevit Bankerdir). Ve Koç (Anadol karton arabalarını herkese satmaya çalışan YAHUDİ ortağı) "Başbakanım" dedi, "Bütün servetimi ve malvarlığımı Türkiye İşbankasına yatıracağım". Başbakanın cevabı: "Sahi mi? Söz mü?" SÖZ!

 

<> İnönü'nün Nuri Demirağ'a yaptıkları ile, Erdoğan'ın Cem Uzan'a yaşattıkları arasında benzerlikler var. İnönü, Koçzadelerin yolunu açıyor, Erdoğan da Albayraklar vs.

 

Yunanlılarla EŞİT ve EŞANLI bir tek gecede AB'ye girecektik ve asla asla asla enflasyon görmeyecektik. Türkiye Yunanistan'dan büyük olduğundan (her bakımdan) 22 ila 25 bin Dollar Milli hasıla yapacaktık ŞU AN -bile-.

Karaoğlan çok yaşa!

Ve bu millet "Bizi neden AB'ye sokmadın?" diye hesap sormadı.

Karaoğlan'ı Kıbrıs Fatih'i olarak yeniden SEÇTİ. O yıllarda Deniz BAY+KAL ise Enerji bakanı. Ve Türkiye elektriklerini keserek, üretime ket vurarak 4 yıl karanlıkta MUM tüketerek yaşadı.

Nereden bilsin bunları 1974'lerde doğan gençlerimiz??? Yaşlılar ise AMNEZİ (bunama, unutkanlık) özürlüdür. Seçim özürlüdür. Mezheb din özürlüdür.

Pastoral (çoban) toplumlar niçin YERLEŞEMEZLER biliyor musunuz? "Karar verme özürlüdür" de onun için.

Bu Moğollar ile ORTAK KADERİMİZDİR. Biz göçebeyiz! Kazakistan'ı, Kırgızistan'ı vb. gördüm. Komünist rejim bile onları yerleştiremiyordu, onlar GÖÇ ediyorlardı, kışlak yaylak veya işgalde dev obalar kurup göçediyorlardı.

Oysa kent toplumları bunu çözmüştü: Kentte kışlığı ve tatilde yazlığı vardı.

(Finliler böyleydi -ki biz onlardan TÜREMEYİZ-)

Bizim çekik gözümüz yoktu. Kuman ve Kıpçaklar, sabır (siber) türkleri gibi kumral ve sarışındık. Türk kızları özellikle yeşil gözleriyle anılırdı.

Destanlarımız bile "GÖÇ GÖÇ GÖÇ" diye bağırıyordu. Kuşlar bile bize göç öneriyordu.

Dünyanın en en en en büyük imparatoru Cengiz (Timuçin) devleti ve onun çocuklarının hükümranlığı (Kubilay, Ogeday, Çağatay vb.) hatta torunları (Timurlenk vb.) neden BİR ÖMÜR süren devletçikler oluşturdular????

İskender de öyle değil miydi? Hayatı boyunca fethetti, ölünce devleti dağıldı. (Selevkoslar vb.) BİR ÖMÜRLÜK büyük devlet budur işte: Ömrünce sefer ve GÖÇ ederek ölür gidersin, Devletin dağılır.

Selçuklu da birden yokolmadı mı? Anadolu'yu bile fethetmişlerdi. (Anadolu, Suriye selçukluları vb.)

Hasbel Kader KAYI boyu sivrildi ki, o da ÖZÜRLÜYDÜ. Ehli Beyt'in katillerinin yanındaydı. Seçimini yapamamıştı. Göçebeydi çünkü... Malı mülkü Bizans'a teslim edip yaylaya çıkarlardı.

Şimdi ben kendi kökenimi mi karalıyorum? Ben Turanlıyım. Ama Turanlı illa ki Gobi kaçkını mıdır? (GOBİ=GÖÇ denizi demek Moğolca. Tam Türkçesi Köp-Big (Çok büyük).)

Cengiz'in milleti nerede yaşıyor şimdi?

 

<> Moğolistan, Kilometrekareye en az insan yoğunluğu.

 

Evet orada. Kaçtır nüfusu oranın?

 

<> Moğolistan, Kilometrekareye en az insan yoğunluğu.

 

Ve de kaç kişi???

 

<> Yüzölçümü: 1.565.000 km², Nüfusu: 2.182.000.

<> 1,5 milyon

 

Teşekkürler [candaş]. Senin oturduğun mahalle nüfusu kadar... Yani bu nasıl olur? Nerede Altınorda balgar, bulgar devletleri? İçinde 1.5 milyon Türk kaldı, geriye kalanlara Volga bulgarları, Balkan bulgarları diyoruz...

Asimile oldular... 9 kabile 7 Türk (Göçmen), iki kabile yerleşik. Adı MACAR. Yahu bunun onda yedibuçuğu Türk ise, nasıl MACAR oluyor? [Candaşlar] nasıl oluyor?

 

<> Resesif genetik.

 

Macaristanlılar onda-dokuz SAFTÜRK. Ama TÜRK yok Macar diyoruz. Bulgarlar yerleşik Slavlar (%3) içinde SLAVLAŞIP gidiyorlar. Çünkü kalanlar GÖÇER!

Kıbrıs Rum'larının içinde de TÜRK GEN'i %50'yi aşıyor. Ama gel gör ki onlar da bulgar macarlar gibi HRİSTİYAN ve rumlaşmış, Türk düşmanı olmuşlar.

Filistinlilerin müslüman yahudiler (Kureiyşin) olmaları misali... Yahudiler gayrı musevi kandaşlarıyla boğuşuyor.

Filistinlinin yanında benim işim yok. Filistin tanınan bir devlettir. Benim Kıbrıs'ımı tanıdılar mı? Ama biz sıfırınca saniyede Filistin'i tanıdık. Açarsın telefonunu White House'dan Aliev JR'u ararsın: "Eğer KKTC'yi tanırsan boru hattını gelip elinden alacağım!" AB parlementosunda Azeri milletvekilleri birden YOKOLUYORLAR! Oysa onların İTİRAZ hakkı var. (Türkler taraftır, yani itiraz edemez Türkiye) AZERİ parlamenterler nerede???????? Uyuyakalmışlar!

Hep karatablo mu çiziyorum, içiniz mi karardı?

 

<> Est. bunlar gerçek ama

 

Evet [candaş]. Biz 24 saat önce başvursaydık 1974'den itibaren AB'nin ağır ve müreffeh topuyduk. KIBRIS ile birlikte (KKTC) katılacaktık hem de candaş. Bizi bu duruma getiren Türkiye İşbankasıdır. Koç mevduatıdır.

 

<> Ama bu güne geliş önceden planlı ve maksatlı değil mi zaten?

 

BİZDEKİ YERLİ UŞAKLAR oldukça evet. Ali Babacan'a kadar Baş bilderberg Ecevit idi. Şimdi ise Babacan üstadı azam. (Genç seçtiler çünkü Ecevit'in yaşına kadar kullanılabilir.)

Babacan BBerg toplantısına katıldı: "Burada milletlerin kaderi belirlendiği için, konuşulanlar ve planlar ASLA dışarı sızdırılmaz." Böyle demedi mi Babacan? Allahaşkına hatırlayın?

 

<> Evet

<> Aynen bunu net hatırlıyorum

<> Kanal 7de mi hocam?

 

Yıldız sarayında "Büyük Bilderberg Genel toplantısı" yapıldı [candaş]. Bizden kısa (Kerkük), orta (Kıbrıs) ve uzun vadede KÜRDİSTAN istendi. Babacan'a emredildi. 3K bu. Sen 3K'yı sat/pazarla. Sonra da.. "BBerg içinde asla dışarıya sır verilmez". -Gerçekten öldürülüyorlar-.

Babacan ve Başbakan kimin sırrını kimden saklıyorsunuz? (Babacan başbakana talimat için oradaydı.)

Ben orada değildim. Ama açıklıyorum işte. 53 yıl asenkronizasyona rağmen JANA ile irtibatlıyız. Biraz yabancı dil unutmak bahasına ona ulaşabiliyorum. (Belleğimde telepati için yer açabiliyorum)

 

Bu arada başkanım, benden wow yerine msccp10SCE yazılması istendi.

 

<> tmm efendim hemen

 

Bunu bir tek Hacker başardı. Çünkü Hacker de WOW'u kullanabiliyor. (Overwrite yapmıyor, nick hırsızı sadece.) Bir Hacker bunları başarabildi. Bilinçsizdi, ama bilinçli olan Hannas'ının efendisi ŞEYTAN idi. O kişi diskalifiye edilmediği sürece WOW yetkim gitti. (JANA kullanacak)

Bununla birlikte Tesla, Teslar, Alset vb. icatlarım da ERTELENDİ.

Beni Manisa'ya bağlayan VESTEL değil, Spil(berg); orada nötralize oluyorum, evimde falan yaşayamam, aşırı RA yüklüyüm. Manisa Tarzanı olmak zorundayım. :((( Aksi halde inanılmaz uzuuuuun yeşil tutkala yapışabilirim -başka yerlerde-. O zaman da araya aylar giriyor. :((((

Bugün böyle kasvetliydi. Ay tutulacak. O zaman bendeki RA deşarj olacak.

 

<> Salı günü

 

Sabah 05.00'de gidecek ZZ enerjisi. Kaçta başlayacak bilmiyorum ama bu bana Allah'ın yardımıdır. (Rastlantıya yer yok)

Çernobil gibiyim, bundan kurtulmalıyım. Ve kurtulacağım ay tutulmasında. O zaman yeniden Spil'den ayrılabileceğim. Evimi bir yıldır hiç ama hiç görmediğimi biliyor muydunuz? Ailemle ancak Spil'de görüşebilirim. (RAktivite burada etkilemiyor yakınlarımı.)

Altım DBB üstüm SpilBerg. İkisi arasında ve sadece İNSANLIK İÇİN SAVAŞIYORUM. Keşke ben kapıcı Mehmet Efendi olsaydım. Çooook mutlu olacaktım. Tek mutluluğum SİZLER kaldınız. Sizlere çok teşekkür ve sizleri yaratana sonsuz şükür.

 

[] kaptan wow10SCE nickini msccp10SCE olarak değiştirdi

 

Bir tur attım. Mississippi'den tennessee'ye kadar ancak gelebildim ;)

 

<> :)

 

Bir süre "Sağ elimle=Wow" yazamayacağım. Umarım hacker'i hallederiz.

Aklınızda kalması için nickimin Mississippi Tennessee olduğunu telafuz ediniz. Hepsi İngilizcenin harfleridir -malum-.

Nick'leri seçen ben DEĞİLİM. Overreaderler istiyor, yani sizler gibi canımın istediğini seçemiyorum.

Bir soru var: "Jana'ya aradaki yıllara rağmen nasıl ulaşıyor Hans?" diye. Bunu daha önce açıklamıştım. Burada da söylüyorum: Beyinden "Dil hafızasından gönderiyor yerine mesajı alıyorum". Kelime bilgisi kaybım oluyor ama, önemli olan mesaj gelmesi (haberdar olmam önemli).

Örneğin: "Türk tarafına etki mümkün değil, doğrudan Rum tarafına HAYIR dedirtebilirim!" gibi -anlayan anladı- ;) mı acaba??

 

<> ok

 

İşte [candaş] Resesif gen faktörü burada devreye giriyor. Rum tarafı (Greek cypriots) antilaik (Papazları her kademede YÖNETİCİDİR), yani "İman bütünlüğü" olan bir toplum. J. onları bu ortak paydada elde edebiliyor.

Çağımızda olsaydı sorun değildi ama taaa ötelerden bizdeki (Doğru veya yanlış) iman bütünlüğü dağınık olduğundan Türk tarafına etki (ötede olduğundan) çok zorlaşıyor. Oysa Jana papazları kolay yönetiyor. Atina patriği ile bizim Ekümenik patrikin aralarını bile açtı. (Belki basında yazıyordur, ben bilmiyorum.)

 

<> Evet. Aforoz gibi oldu Atina.

[] http://web.archive.org/web/20040505013739/http://www.aksam.com.tr/arsiv/aksam/2004/05/01/politika/politika3.html

 

Gerçekten mi???? İnanmıyorum :)))))))))))))))))))))))

Sana inanıyorum. Hemen bakacağım.

"Fener Rum Patrikhanesi ile Atina Kilisesi arasında bir süredir devam eden gerginlik, iplerin kopmasıyla sonuçlandı. Fener Rum Patrikhanesi Ruhani Meclisi dün Patrik Bartholomeos başkanlığında 8 saat süren olağanüstü bir toplantı yaptı. Daha sonra Amerika, Avrupa, Kore, Girit ve 12 Adalar'dan 42 metropolit, Patrikhane'nin bahçesindeki Aya Yorgi Kilisesi'nde dua etti".

"Duanın ardından şu açıklama yapıldı: "Patrikhanemiz ile Atina Başpiskoposu Hristodulos arasında bir anlaşmazlık süregelmektedir. Bunun asıl sebebi, Başpiskopos Hristodulos'un, Patrikhane'nin Kuzey Yunanistan'daki metropolitlikleri üzerindeki manevi egemenliğe saygı göstermemesidir. Bundan dolayı Patrikhanemiz, Hristodulos ile her türlü ilişkiyi kesme, aynı zamanda Atina'da seçilen Selanik, Kozani ve Elefterupolis metropolitlerini tanımama kararlarını almıştır." (AA)"

:))))))))))))))))))))))))))))))))))

 

<> Teşekkürler Jana!

 

Hem de çok teşekkürler.

Var mı bizi Denktaş-Talat diye ikiye bölmek. Öyle değil böyle bölünür ve bu tarihinde İLK

İLK

İLK

ilk kez oluyor. Bizanstan beri İLK

Jana olmazı başardı. Bizans kurulduğundan beri İLK :)))

Daha önce de ÇİN'de kaybolan Alay olayında böyle olmuştum. Bulamamıştım, sizler bulmuştunuz, hatırladınız mı?

 

<> Evet, bir gün sonra bulmuştuk

 

O zaman da elmaşekeri almış çocuk gibi sevinmiştim. Bunu WOW yapmamın nedeni, Rus (Slav cumhuriyetleri) Sırp vb. patriklerini TARAF olmaya zorlamaktı. Bu sarsılmaz Sırp-Yunan inanç birliğini yerle bir edecektir. Buna benzer bir şeyi daha önce ümmül Qaiwan devletçiğinde de yaptık ve başardık. Adamları resmen TÜRK taraftarı yaptık, neredeyse milli marşımızı da alacaklardı. :))))))

Ay tutulması kaçta başlayıp kaçta bitecek? Bu da çok önemli. Evimi bir kez dahi olsa görmek istiyorum. :(((

 

<> http://www.ntvmsnbc.com/news/268095.asp?cp1=1 Ay, Salı günü TSİ 21.48'de Dünya'nın tam gölgesinin içine girmeye başlayacak ve rengi bakır kırmızısına dönüşecek; tam tutulma ise saat 22.52'de gerçekleşecek. Tutulmanın tamamı havanın açık olması durumda Türkiye'den izlenebilecek. Tutulma aynı zamanda, Asya kıtasının batı sahilleri, Afrika ve Güney Amerika'dan da gözlemlenecek.

 

Tşk. hemen okuyorum izninizle.

"30 Nisan 2004 —  Ay, Salı günü TSİ 21.48’de Dünya’nın tam gölgesinin içine girmeye başlayacak ve rengi bakır kırmızısına dönüşecek; tam tutulma ise saat 22.52’de gerçekleşecek. Tutulmanın tamamı havanın açık olması durumda Türkiye’den izlenebilecek. Tutulma aynı zamanda, Asya kıtasının batı sahilleri, Afrika ve Güney Amerika’dan da gözlemlenecek."

Demek ki 29 Nisan'da birlikte olacağımızın anlamı buymuş. Tutulmalar çok önemli, öteki gezegen araya girdiğinde RA ZilZal enerjisine dönüşüp bizi kurtarıyor. (Kondansatör yalıtkanlarını hatırlayınız.) RA bizi vurmadan ZZ olarak zamana dağılıyor.

İsa (Mesih) doğduğunda da bu vardı: Beytüllahim, Bethlehem olayı. Yerdeki alıcı ise Yahya (co-misak şahidi) idi. Ölü İsa'yı neredeyse dirilten vibrasyonu oluşturdu. (Vaftiz deniyor ama bu öyle üfürük vaftiz değil.)

 

[] Saldırı sorunu ve telefon arası

 

Tlf. biraz uzadı. RTE'nin başdanışmanı, bana danışmanlık teklif ediyor, RTE için!!!

 

<> :)))

 

Asimile mi edecekler???? Özal da demişti "önce milletvekili, sonra bakan yapacağım seni"; Rahmetliye "Kalsın almiiiym" demiştim. Şahitlerim çooook. Beni Tübitak'ın başına geçirmeye kalktı, "Onlar cahil" dedim, "orada işim yok". Kalsın almıyayım, bana candaşlar yeter.

JURY en büyük (the greatest) millet meclisidir. Katılımcı olmak ise bakanlıktan da büyüktür.

A. Zorlu bana teklifini tam 1 trilyon TL'ye çıkardı. "Kalsın almiiym" dedim. Bana bir tekinizin 1 milyon tl'si en büyük trilyondur.

Şeytan ne için var? İşte bunlar için.

Ben reddettikçe fiyatım artıyor. Haaa, sonunda razı mı olacağım? Piyasa mı kızıştırıyorum? Hayır, ben BUYUM! Benim için yüzbin TL infak trilyonlardan değerlidir. Çünkü sahibini Sabıkun'a götürecek bir DEĞERLİ bilettir. Var mı kuşkusu olan?

 

<> yok dr

 

Allahaşkına bütün bu yazdıklarım YALAN olabilir mi? Allahaşkına dedim ona göre.

 

<> işittik iteat ettik

<> 18-Kehf/95: Dedi ki: "Rabbimin beni içinde bulundurduğu nimet ve kudret daha hayırlıdır. Siz bana kuvvetinizle destek olun da, sizinle onlar arasına aşılmaz bir engel yapayım."

 

Beni canevimden vurdun [candaş]. İşte üsvei Hasene = Efendimizin ahlakıyla ahlaklanmak bu ayet sırrıdır. Allah insanları en güzel biçimde (Ahseni takvim) kendi suretinde ve de efendimiz ahlakıyla MASUM/SABİİ olarak yaratır.

Bu on üzerinden ondur. Elbette yaşarken fire vereceğiz. (Beşer=Şaşar)

Mesela adam kör diye yüzümü abesleştireceğim, ama bunlar notumu kırar (ondan dokuza, sonra sekiz yedi.... düşer)

Efendimizin ahlakının adı Üsvei hasenedir.

Allah EMİN'dir. Komutu emindir. Taşıyıcı melek emindir (Cibrili Emin). Kitap emindir (Zikr korunmuştur). Aşağıda alan elçi emindir (Muhammedül Emin). İşte Üsvayı hasene budur.

Amentü billahi (emin), melekütihi (Emin), Kitabihi (Emin), Resul (Muhammedül Emin) Emanet yerindedir.

Bu ahlakla ahlaklanalım. Dünyayı bir elimize...... koysalar yine ALINMAYACAKSA "almiyym" diyebilelim.

 

<> amin

 

Herkesin bir fiyatı vardır. (Kırılma noktası mı acaba), HANİF'in yoktur. Tüm dünya malı tüm servetler tüm saltanatların sembolü/misali nedir? Simgesi nedir?

İBRAHİM ATAMIZIN kırmadığı EN BÜYÜK PUTTUR. Kırmadı çünkü: Eline varyozu/balyozu verip >>>>> babası Ezer'e (Asıl babası Rahman'dır) yalan söyledi >>> "O ötekilerini kırdı" diye. BÜYÜK PUTU ise bıraktı. NEDEN???????? "Benim Hanif milletim kırsın, azıcık da onlara iş bırakayım, komşum olsunlar" diye.

Bu son satırı üç kez okuyunuz ltf. BEN ORADAYDIM, şahidin gözleri/şehidin gözleri GÖRDÜ, aksini isbat etmedikçe ben haklıyım.

HA/VET oradaydım!

İbni Maktum'un GÖREN gözleriydim, Muğiyre'nin KÖR gözleri değildim. 13 yaşında büluğ (erginlik krizleri) buhranları geçirmiyordu İBRAHİM atamız! Yani sinirlenmiş, babasının eserlerini kırıp dökmüyordu. Yalan söylemeye de can atmıyordu. Ama bir nokta var ki (spot) orası çok başka, Azer değil, RAHMAN babası oldu! (Teslis gibi değil herhalde)

 

<> 43/26: Ve dediğinde, İbrahim, ebasına/babasına/atasına ve kavmine: "Şüphesiz ben, beriyim (uzağım), abidlik/kulluk eder/ediyor olduklarınızdan."

<> 43/27: "Başka/Müstesna, beni fatreden (yaratan); o halde O, hidayetleycektir beni."

<> 43/28: Ve kıldık/yaptık onu, baki (olarak/kalacak) bir kelime, aqib'i içinde; olur ki rücu ederler (dönerler).

 

Gerekirse, evet gerekiyorsa, BABANIZA BAŞKALDIRIN (Üf demeyin, münazara edin). Uyarın/tebliğ edin. KIDEMLİ BENİM, EBEVEYN BENİM diyorsa, gönlünü alıp vedalaşın.

Bunları niye yazıyorum? GELECEKTE BUNLARIN SAYISI MİLYONLARI bulacak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Biz öncüleriz sadece, birkaç kişiyiz, ama pioneerler (piyon/öncüler) mesela Amerika'yı bu hale getirmediler mi? "Akın akın insanların Allah'ın dinine aktıklarını" söylemedi mi Allah efendimize...

PİON kötü kelime ama, iyi kelime exploreer gibi açımsayıcı kelime. İbrahim atamız da PİYON değil miydi? Ama HANİFLİĞİ o piyon "AÇIMSADI", artık ona piyon diyebilir miyiz?

"Ben piyonum", anlamı şu: "Ben önder lider bayraktar değilim" demiştim. BEN SANCAĞIM, ben katılımcıyım, yani HERKES ile  e ş i t  katılımcıyım.

Piyonun anlamını satrançtaki ucuz taşlar diye düşünmeyiniz. DAMA gibi düşünün, herkes bir, Şah (saltanat) yok, Vezir (Mürid) yok, Kale (Kurtarılmış kent) yok, at yok fil yok, herkes İNSANOĞLU insan, eşit, eşit katılımcı.

Şimdi saltanatın olmadığı yerde, vezir denen şeyhlerin olmadığı yerde, herkesin eşit olduğu yerde PİYON olabilir miyiz?

Pioneneer'e eyvallah! Ama şah yoksa başımızda, biz zaten piyon değiliz. Şu var sadece: Bazılarımız DAMAya çıkarsa, başkanımız olur (SS [P] başkan).

 

<P> selam selam MİH

 

Damaya ulaşıp imtiyaz edinmenin bizdeki adı ise JURY/ŞURA. Kimse sultan ve vezir (CBaşkanı ve Başbakan) değil! Bu ŞURA suresinin JURY demokrasisidir. Bu en kutsal demokrasidir. Öncüleri (pion+neer) ise BİZLERİZ. Sağ sutundaki bu ŞURA'nın elleri öpülür de öpülür. Doyum olmaz öpmeye...

 

<> 22/78: Ve cihat edin (cahitler olun) Allah(yolun)da, haq cihad (ile); HUwe/O, icabe(t) etti (cevab verdi) size; ve el din'de size haractan (zorluk) kılmadı; atanız ibraahim(in) milleti; HUwe/O, isimlendirdi sizi, el müslimler, önceden, ve bu(nda); olsun (diye) el rsul, şahid, size; ve olun (diye) şahidler, insanlara; o halde, salatı iqame edin, zekatı verin, ve Allah (tarafından) korunun (Allah'a sarılın) {Allah Asim'dir}; HUwe/O'dur sizin Mewla'nız; (o halde) ne güzel Mewla, ne güzel Nasir.

 

Tşk [candaş].

 

Ben hatip, söylevci değilim. Bana Kur'an'dan başka ve dışında konuşmak YASAKTIR. Kitabın hitabını yapıyorum sadece...

Acıktığınızın bile farkındayım. Hissetmiyor muyum sanıyorsunuz? Ve acıkmadığım halde hissediyorum sizleri.

Allah'ın isminin anıldığı evlerden birindeyiz. Ayaklarınıza sağlık, yüreklerinize sağlık.

Ve şunu da eklemeleyim: Ben AKTÖR değilim, FAKTÖR'üm. Bayraktar değilim, BAYRAK'ım. Sizin gibi bir katılımcıyım. Sağdaki sütunda sadece yanımda bir + işareti var. Sizden farkım bu. Allah şahidim, sizden tek farkım bu, mod bana açık sadece.

 

<> Mücadile/7: Görmez misin ki Allah, göklerde olanları da yeryüzünde olanları da bilir. Üç kişi, aralarında fisıldaşmaya görsün, dördüncüleri O'dur; beş kişi fisıldaşmaya görsün altıncıları O'dur. Bundan az da olsalar çok da olsalar, O mutlaka onlarla beraberdir; nerede bulunurlarsa bulunsunlar. Sonra onlara, yapıp ettiklerini kıyamet günü haber verecektir. Allah her şeyi bilmektedir.

 

Teşekkürler. Ayetler ile ferahlıyorum, yorgunluğumu modern hastalık olan PC sandalyelerinin ağrılarını benden alıyor bu ayetler...

 

<> 36-Yasin/1: Ya Sin

<> 36-Yasin/2: Ve el Qur'aan el Hakiym.

<> 36-Yasin/3: Şüphesiz sen, el mürsellerdensin.

<> 36-Yasin/4: Müsteqıym bir sırat/yol üzer(in)esin.

<> 36-Yasin/5: Tenziyl(i)dir, el Aziyz, el Raxıym(in/den).

<> 36-Yasin/6: Uyarılması/Uyarman için, ataları/babaları uyarılmamış bir kavmi, (o halde) onlar {önceden} ğaafiller(di/iken).

 

Ve Dabbet olmak bir AYRICALIK değildir,  d e ğ i l d i r,  vallahi değildir. Üstelik ÖVÜLMEMİŞTİR bile Kur'an'da. Yani efendimiz gibi, İbrahim atamız gibi bir övgü yok. Sadece "Yeraltından çıkarılmış" fakat illa ki illa illa ki KUR'AN'ı YETERLİ açıklayan biridir Dabbet. KUTSAL değildir. ÖVGÜ VAR MI? Lütfen bulup yazınız. Orada bana övgü var mı? Ltf. yazınız ayeti.

 

<> DUA'ya karşılık verilen CEVAB (El Mucib olan Allah), eSTeFa/Seçmek demiyor, iCteBa/iCaBe/CevaB diyor Allah, değil mi?

 

Evet CVB.

 

<> 27-Neml/82: Söylenen başlarına geleceği vakıt da onlar için Arzdan bir dabbe çıkarırız, nasın ayetlerimize yakin ile inanmaz idiklerini kendilerine söyler.

<> "teKLiM" eder. KeLiMe KeLiMe.. SaTR SaTR

 

Ben de kelimelere döküyorum. (Kur'an dışı yazsaydım haklıydınız) Bu chat'in başından beri, ilk chat'tean beri, ben sadece MÜTEKELLİM'in kelimelerini yazdım. Kur'an'da yazılıydı zaten, aldım pioneer gibi açtım sadece.

Dabbetül ARZ kutsal ve övgüdeğer değildir, gördünüz mü? Ne farkım var?

Övülen Musa, İsa, İdris vb. beni öven bir ayet (delil anlamında) var mı?

Yani ben katılımcıyım. İNANDINIZ MI ARTIK KELİMEYE? Kaldı ki Kıyamet Alameti olmak ne kadar SOĞUK BUUUUUZ GİBİ. Ve en yumuşak alametim.

Diğerleri sert gelecek. Mesih bile çok sert gelecek. Çünkü ilk gelişi HALİM idi, ılımlıydı, ama gördünüz işte >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Hristiyanlar sapıttı ve sapıtacak; artık onu mülayim halim olarak düşünmek gaflettir -ikinci gelişinde-...

 

<> 3-Ali İmran/193: Ey Rabbimiz! Gerçek şu ki biz, "Rabbinize inanın!" diye imana çağıran bir davetçiyi (Peygamberi, Kur'an'i) işittik, hemen iman ettik. Artik bizim günahlarımızı bağışla, kötülüklerimizi ört, ruhumuzu iyilerle beraber al, ey Rabbimiz!

<> 3-Ali İmran/193: Rabbena innena semi'na münadiyey yünadi lil imani en aminu bi rabbiküm fe amenna* rabbena fagfir lena zünubena ve keffir anna seyyiatina ve teveffena meal ebrar

<> münadiyey yünadi lil imani en aminu bi rabbiküm =>> İki(nci) kez iman'a davet eden münadi.

 

Tşk [candaş] öğretmen. [candaş] hocam, gördünüz mü, ben de katılımcıyım, içinizden biriyim. Ama sizler başkasınız. İçinizde şehitler var, bir milyon Dabbetül Arz edersiniz siz. Siz değerlisiniz -indillah-, siz çok değerlisiniz -huzurullah-.

Allah'ım beni sizin değerini bilenlerden kılsın ve nankör yapmasın. Allah'ımız bizi sıratel müstakıymden ayırmasın. Tam tersine gazaba uğrayanlardan ayırsın.

 

<> amin

<> 60/5: Rabbimiz; kılma/yapma bizi, küfredenler/örtenler için, bir fitne; ve bağışla bizi; Rabbimiz; şüphesiz sen, sensin, el Aziz, el Hakim.

 

Sizle şu aradaki kablolar aracılığına ihtiyaç duymadan yakınım. Gönül Mekanı birleşik kabdır. Bu Allah'ın gönlüdür, orada ol dedi, üfledi. Kul kıldı bizleri.

Lütfen son nefesimizde müslüman olarak CAN VERMEYİN, "Hanif müslüman olarak" can verin. Ve bu konuda bana söz verin ltf.

 

<> inşa allah

<> amin inş

<> söz veriyoruz     

 

G. Hikmetyar gibi müslüman olarak ölmeyin. İbrahim gibi HANİF MÜSLÜMAN olarak can verin. Hanif zaten ŞEHİDDİR.

 

<> Amin        

<> Allah inşaa         

<> İşittik ve itaat ettik.

<> Ya Rabbi ancak Hanif Müslüman olarak canımızı vermemize yardım et. Bunu nasip eyle bize. Ya RABB

 

Ağlıyordum ara verdim. Şu Fethullah yüzünden, ağladığımı yazmaya utanır oldum. Bunlar HANİF gözyaşlarıydı. Hanif Müslüman olmaya azmetmiş bir kulun Allah korkusuydu. Kredisi, kotası, platformu, konsepti budur Hanifliğin.

Müslüman???? Tüm cinler (Şeytan dahil) hepsi müslümandı. Tüm insanlar dinler hep müslümandı. Yani ben Müslüman olarak can vermekle yetinemem! HANİF  M Ü S L Ü M A N  olarak bozulmamış tek dinin mensubu olarak öylece son nefesimi vermek istiyorum. (Tavsiye ederim)

 

<> 3-Ali İmran/8: Ey Rabbimiz, bizleri doğru yoluna erdirdikten sonra kalplerimizi yamultma ve bize katından bir rahmet ihsan et. Şüphesiz, çok bağış yapan yalnız sensin.

<> Amin

<> Rum/30: O halde yüzünü bir hanif olarak dine tut, Allah' ın insanları kendisi üzerine yarattığı fıtratına. Allah'ın yaratışında değişme yoktur, dosdoğru sabit din odur. Fakat insanların en çoğu bilmez.

 

4 dk. sonra sofralarınızda olmalısınız. Bu yemek size çok tatlı ve afiyetli olsun. Allah ağzınızın tadını hiç bozmasın canım canım canım candaşlarım...

 

<> amin

<> Bu gece chat yapacak mıyız kaptanımız?

 

Başkanım sizin oyunuz tek başına ayrıcalıklıdır, dileyin YAPALIM, dilemezseniz özel olarak Pazartesi gecesi de yaparım. (Salı perşembe pazar haricinde)

 

<> Çoğunluk isterse olur kaptanım, candaşlara soralım bence.       

<> Şahsi oyum bu gece de chat olsun =)

 

OLDU bile. Allah'ı anmaya devam verdiğiniz için teşekkür başkanım. Saati belirleyelim. (Yemeğe çoktan çağrıldınız sizi tutmamaya çalışıyorum.) Saat de size ait.

 

<> Bu gün doğum günüm ve bu hediyem oldu =)       

<> İyi ki doğdunuz başkanım.      

<> 21:30

 

İyi ki Allah bizlere ruhundan üfledi ve birlikte doğduk. Tamamdır. Allah'ı coşkunuzun içinde HİSSEDİYORUM. Coşkunuzda tecelli eden ALLAH'tır bizatihi. Allah'ı kokluyorum sizlerde. Neredeyse görüyorum.

 

<> HUUUU  

<> "Hadi bakalım yemek hazır gelin" dendi.

<> İnşallah devam ederiz Hz. ibrahim gibi

 

Afiyet ve HUUU!

 

<> İbrahim/40: Rabbim, beni namazı devamlı kılanlardan eyle.

 

Evet [candaş]. Ama İBRAHİM'in formatını yaptığı o namazı.... Onun teyemmümünü, onun haccını, onun zekatını, ve özellikle Tevhidini, ve de orucunu... Bunlar içinde sadece ve sadece sadece sadece sadece NAMAZ eylemi kaçınılmaz. Oruç tutmayabilirsin (şekerin vardır, dayanamıyorsundur). Hacc ve oruç kaza edilir, vekalet verilir ibadettir. Zekat da mala bağlı.

Ama NAMAZ EYLEMİ ve de TEVHİD söylemi, bunlardan kaçış yok. Tam tersine 6 rekat namaza koşun.

 

<> Yeşildeyken namaz kılınabiliyor mu?

 

Kehf suresinde "Sağa sola döndürülmek" (Kıbleye yöneltilmek) bir namazdır. Namazı kılamadığın zamanlar da vardır o evrende. O zaman:

1. Sırt üstü DÖNDÜRÜLÜRSÜN;

2. Yüzüstü döndürülürsün;

3. Yanüstü döndürülürsün.

YANİ o senin NAMAZIN olur, -o koşullardan söz ediyorum-.

"Onlar yüzüstü, sırtüstü, yanüstü ALLAH'ı anarlar".

Kimimiz de NAMAZ KILAMAYIZ ama ayet bize bu ruhsatı veriyor: "Onlar (114 ve sıkışmış 104 kişiler) gecenin bir yarısında Kur'an okurlar, secdeye kapanırlar (gizlice) ve Allah'ımız sen bu evreni boşuna yaratmadın" derler.

"Geceleri GİZLİ GİZLİ Kur'an okurlar" diyor ayet. Gizliliği anlatmıştım...

Bir de "Kur'an okunurken NAMAZ KILINMAZ", çünkü "İkra/Dabbet çevrimi" Kur'an Namaz gibi bir olmazsa olmazı bile MAZUR gösterir. Önce Kur'an okunur (İkra), sonra namaz içinde yine KUR'AN okunur. Sonra yanüstü sırtüstü yüzüstü uzanmışken bile, Kur'an içinde namaz bile olur.

 

Tlf, 1 sn.

Çok üzgünüm. :(((( Edoferon gelmiş, hasta tam komada ve benim hemen onu mamul hale getirmem gerekiyor bu gece. Chat'e yetişemeyebilirim. Beni affediniz bu kez, oniki gündür ilk kez geldi.

 

<> Allah şifalar versin

<> Pazartesi olabilir mi o zaman?

 

Tamam. Hastadan ümit tamamen kesilmiş durumda, bunu mazur görün. Bu bir EMPATİ ilkesidir: Ya o hasta -Allah korusun- içinizden biri olsaydı? BEN olsaydım?...

 

<> sorun yok Dr. üzülmeyiniz ltf. Haklısınız

<> El-Şafi'm şifa versin

 

Amin. Bu en umutsuz hasta, bu ilacın gücünü görmek istiyorum, tam zamanı. (Aşı durumuna upgrade etmeye çalıştım, deneme aşamasındayım.)

Geronimoo pazartesi 21.30'a kadar "Hugh" der ve gider Hoş-bye.

 

<> hoşça kalın selam ve selam