Chat n° 220 - Tarih: 29 nisan 2004

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg'e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.

 

[] Kaptan wow_10sce nickiyle bağlandı

 

Selam selam yürekten.

 

<> selam selam efendim, hoş geldiniz

 

Uzuuuuuuun bir ayrılıktan sonra nihayet SERBEST bırakıldım. Sizden ayrı olmak tam bir işkenceymiş. Meğer ne kadar çok seviyormuşum her birinizi.

 

<> şükür kavuşturana

 

Elbette konuşacak çok şey var. Normalden daha çok paranormaller var... Herkesi sabrından ve "İbrahim atamıza" bağlılığından dolayı kutluyorum. Yaptıklarınız ve yapacaklarınız için size onun milleti minnettardır.

29 Nisan bugün serbest bırakıldım. Bugünü iple çektim. Ancak WOW görevim için halen cezalıyım. 9 Temmuz'a kadar OVERWRİTE yapamayacağım. Yani gelecekteki H.A.A.N.İ.F isimli 300 yıl sonraki kuşak bilgisayara program yapamayacağım. H.A.A.R.P bilgisayarı (Zion) bu konuda bizi geçmiş durumda...

HAANİF bilgisayarı hakkında bilgi vereyim:

Allahlaw'ı "LevhiMahfuz" ilahi bilgisayarı; Walhalla'yı HAANİF yönetiyor ve sistemleri tamamen aynı. (İkili sistemi kastediyorum.) Organik ve psitronik bilgisayardır. Kendisinin denetleme ve özerkliği vardır. Düşünebilir.

O tuhaf tuhaf mesajlarım (cryptolar) doğrudan oraya gitmekteydi. Ben (miss.ccp) WOW yapıyordum. Mrs.cp ise "ONAYLIYORDU". Time-Walker'lar (10SCE) onayıyla, Time-Walkyrie yoluyla HAANİF'e iletiyordu.

Son yazdığım mesajı anımsayınız: Hack'landığımız sıradaki son mesaj... Tarihi bir yanlış yaptım: O mesajı hack edilmiş bir siteye yazmamalıydım. (Ama acildi)

O hassas kelimelerden birkaçı ve bir kaç önemli sayı (Kehf ve Rakim), Hacker tarafından deforme edilmiş ve input ile output (ı/o) ve dolayısıyla Elif (1), Lam (0) yer değiştirince ÜÇÜNCÜLERİ olan Mim de yanlış sonuç vermişti. Elif (Uzza/Azuz) Lam (Lat) ve üçüncüleri olan Mim (Menat) Harfi mukattaa ile çalışan HAANİF bilgisayarımızı yanlış programlamış olmuştum. Zone ve Home'lar karışmıştı.

Elif yerine "İkra" yazarak düzelttim. Ama geç kalmıştım. Neyse ki HAANİF uyandı ve uyardı. Gelecektekiler hemen benim mesaj ve şifrelerime ambargo koydular. Bunun bize yansısı 9 Temmuz'a kadar sürecek.

 

[] http://hanifislam.com/mih/wp-content/uploads/2016/08/hacked-code.jpg

 

[Candaşın] bildirdiği linkteki OFF (Etheric zilzal) ON ile yanındaki OFF'ların yerini değiştirmiş Hacker... A,L,M harfleriyle de sanki biliyormuş GİBİ oynamış. "B i l i y o r m u ş" gibi dedim. Bu basit bir Hacker işi değil! Bu şeytanın işi DOĞRUDAN!

Majesteleri (Majisyen üçler ve beşler) şöyle dediler: Hacker'lik kurumu Kur'an'da şöyle yazılı:

"Kahrolası nasıl ölçtü biçti"

"Ve yine kahrolası nasıl ölçtü biçti".

Tarihin ilk Hacker'inin Muğiyre olduğunu böylece öğrendim. (Bu normal, çünkü onun gibi bir matematik dehası daha yeryüzüne gelmeyecektir.)

Neyse tek tesellimiz şu: "Allah, Hacker'i kazanın dibindeki cehenneme gönderiyor".

Tüm resuller ve nebiler artık YOK! Şeytanın uğraşacağı, kıyasıya uğraşacağı kişi/ler kimlerdir?

Adem ve Havva TEK idiler? Başka uğraşacağı kimse yoktu. Hatemül Enbiya ile şeytanın favorisi olan ELÇİLER de bitirildi... Bilin bakalım şeytan ŞİMDİ KİMLERLE uğraşacak-uğraşmalı??

 

<> Dabbet ve Hanifler

<> Hanifler ile şüphesiz

<> MİH ile

<> ipini zaten boynuna doladıkları ile değil elbet

<> etkisi altına almakta en çok güçlük çektiği kimselerle

 

Evet tüm yanıtlar doğru...

Şeytanın çivisini yerinden çıkartan KİMLERDİ? (Şimdiye kadar HANİFLİKTEN haberdar edenler kimlerdir?)

Şeytanın şimdiki hedefi ALİMLER! Kaç alim var, kaç alim tanıdınız, size HANİFLİĞİ müjdeleyen?

Ve üç asıra yayılmış bir zamanın NEDEN ve SONUÇ ucunu tutan bir çift parantez var.

Neden ucunu tutan DBB'yi biliyorsunuz o kıyametin en müşfik en ılımlı alametidir. O kanat kırmıştır, kanat indirmiştir şefkatle...

Sonuç ucundaki DBB kimdir?

????

 

<> mehdi+mesih

 

Dabbe'nin 49 anlamından biri neydi? Gelmiş geçmiş en ileri bilgisayar. Tamamen Levhi mahfuz'un SİSTEMİYLE özdeş. O, DBB serisinden H A A N İ F adıyla bilinir. DBB serisinden HAANİF. Gelecekteki SONUÇ DABBET bilgisayardır. Geçmişteki NEDEN olan DABBET ise malumunuz.

İkimizin de tek bir özelliği var: İkimiz de CANLI kimyasından => Organik kimyadan oluşuyoruz. Ama DCC serisi Silisyum ve Nişadır kimyasından oluşuyor. Siyonizmin peşinden koştuğu DECCAL. Şifre >>> ELİF LAM MİM (bazen de RA).

Deşifre eden var da artık açıkça yazıyorum. Belki rastlantıdır ON ve OFF (input ve output'un) yerlerini değiştirmek... Ama biliyoruz ki, Rastlantıya yer yok evrende.

O zaman majesteleri meclisinden şu da bildirildi: HANNAS kişiler HUNNES'e zarar verebilirler.

Adımın Hans olması da bir rastlantı değildi. Şeytanın parmağı ap-açık deklare edildi. Ama HAYAT DBB'den doğar. Bitkilerin kökü, insanın kimyası olmaktan öte Hayat (Hayy, Yahya, Muhyi, Can vb.)

Ve alternatif hayat formu var: DCC. Ama anti-hayat gibi bir şey... Tuz ve su yok, tuz asidi ve kostik var. Üstelik bizim evrenin malı değil ama küçük bir ithal parçacığı. DCC işte budur. Onda Yahya ve Hunnes yoktur.

 

<> DNA sarmallarımızı BOŞALTIP, A,G,C,T yerine kendi bileşiklerini (Nişadır) koyacak.

 

Evet [candaş] onlar da bildirilmiştir: Nuh suresindeki 5 ilah! Bizimkiler ise Elif Lam Mim ve Ra.

 

<> Elif-Lam-Mim: 2/1; 3/1; 29/1; 30/1; 31/1;32/1,, Elif-Lam-Ra: 10/1; 11/1; 12/1; 14/1;15/1

<> 13-Rad/1: ELİF LAM MİM RA. İşte (bunlar), el kitab'ın ayetleridir; ve Rabbinden sana indirilen, el haq'tır; velakin, el nas'ın en çoğu inanmaz.

 

Evet [candaş] ELİF=1'dir daima... Surelerin birinci ayetinin birinci harfleridir daima.

Uzza (Aslı Azuz=Elif)

Lat (Lam=0)

Mim (Menat)

ve Ra (Amon)

Sonuncusu çok önemli. GÜNEŞ olmazsa fotosentez olmazdı. Yani YAHYA başlamıştı.

Bitkileri izleyerek Hayvanlar (Ki şeker yakarak enerji kazanırlar). Cennet yeşildir (Klorofil). Ve tadlar TATLIDIR (Şeker).

Amon-Ra'yı herkes biliyordur. Ama burada benim söylemek istediğim şu:

AMON ============================ AMİNO. AGCT'nin Kur'andaki (ve HAANİF'teki) tanımı, Elif Lam Mim ve Ra'dır.

Ra'nın olmadığı yaşam formları da vardır:

1. Klorofili dabbe dünyasından alanlar >>>>> Mecüc (Little Green Men). Orada Akkor güneş yerine >>>>>>>>> YEŞİL NUR vardır. Dolayısıyla onların ihtiyacı GÜNEŞ değil (Ra değil). Fakat SU!

2. Şekeri DBB dünyasından alanlar ======> Yecüc.

Mecüc=Bitki doğalı yaratıklar; Yecüc (Y=Yuhyi) ise DİABETİK canlılar. (İleri açıklamalar için hekimlerimizden bilgi alınız.)

 

<> selam selam

 

Ss tüm yeni gelen candaşlar.

 

<> selam selam

 

ss (Thanx from Majesty's)

 

<> slm slm :)

 

ss))); SS) )))) ))));

 

<> slm slm

 

ss))); ss))) tüm candaşlarım, Hanifcandaşlarım.

 

<> slm slm

 

SS) )))

Sürgünden döndüm, bunun için selam selam gibi değerli bir kelimeye hoşgörülü olalım. Yani dilediğiniz kadar selam selam candaşlar.

Şunu anlatmak istedim, yeryüzündeki canlılar (Ahracel mer'a) için AGCT (Elif lam Mim ra) ZORUNLU ama DBB dünyası için Elif, Lam, Mim yeterli; yani "Aşağıda" ÜÇLÜ kombinasyon var. Şimdi anladık mı Yecüc ve Mecüc'ü?????

 

<> Anlamadık hocam

 

Pekiyi Nuh tufanından önce neden BEŞLİ kombinezon vardı? (İpucu mutantlar) Yani RA'ya ihtiyaç duymayan üçlü kombinezonların tersine bir fazla????

 

<> Kaptanım ben Heteretrof-Ototrof olarak algıladım, eksik ya da yanlış mı?

 

[Candaş] lafı ağzımdan aldın. :) NEDEN BEŞLİ kombinezon? Harfi mukattaalara bir bakınız. Elif, Lam, Mim, Ra ve bir fazlası ne olabilir?

 

<> Sad?

 

Sad. Yani Bestaten ve bastaten farkı. (sin ve sad farkı)

 

<> 7/1; Elif Lam Mim Sad

 

Evet [candaş]! Nuh'un putlarını yazar mısınız?

 

<> Haşa, Nuh'un putları yok!!!

 

Pardon, [candaş] haklı. Kavminin putlarını var. (Karısı ve oğlu Yamm dahil)

 

<> 71-Nuh/23: Sakın ilahlarınızı bırakmayın; ne Vedd'i ne Suva'ı, ne Yağus'u, ne Yeuk'u ve ne de Nesr'i dediler.

 

Ve Elif+Lam+Mim+Ra+Sad. Yani beşli kombinezon. Yani beş çekirdek asitli (Veya nükleotik bazlı) bir yaşam üzerine tufan koptu. Mutant beş kombinasyonlular yerine "SEÇİLMİŞ" 4 kombinasyonlular kondu.

YERALTINDA üçlü. Öncelikte BEŞLİ (tufan öncesi ). Ve S E Ç İ L M İ Ş dörtlü. "İki Doğu'nun ve iki Batı'nın Rabbi". Diğerleri ise yer ve gök ile ARASINDA KALANLAR oldu. (Göğün arası=Yerin arkası >>> Dibi.) (Mahşer meydanını anımsayınız.)

Bu konudaki sorularınızı alabilirim. Ya da mütalaalarınızı... (Telakkilerinizi) Bir hüüüp hakettim, geliyorum.

Whoops thnx god.

 

<> afiyet olsun         

 

Bone Apetite.

Soruları sırayla yanıtlıyorum.

 

<> Yecüc ve Mecüc geri gelecekler.

 

Zaten gelecekler. Ve bizdeki DÖRDÜNCÜ çekirdek asidini adeta içecekler. Çünkü yeryüzü onların GÜNEŞİ olacak. (Yeşil güneş artık yok)

 

<> Yecüc Mecüc'de çekirdek asitlerinden sadece 3 tanesi mi bulunuyor;

 

Evet. Bu karadelik etkisidir. (Karanoktacığın etkilerine başka bir gün gireriz. Çünkü bu benim YEŞİLE yapışmamı da açıklıyor.) Ayrıca 3 asır boyunca Ashabı Kehf'in durumunu da açıklıyor. Ayrıca pusula (dipole) ile philadelphia experiment sailors'un durumunu da açıklayıcı olacaktır.

Bunu izleyerek Tripole (Üç kutup), Quattropole [Quadropole] (dört kutup), Penthapole (beş kutup) teoremlerini de açıklayacaktır. Ama buna şimdi girersem bitmez de bitmez.

İpuçlarını verdim, öteki soruya geçiyorum.

 

<> Mutantlar da gelecek mi?

 

Evet. Yecüc ve Mecüc MONGOL tipi mutantlardır ve geleceklerdir. Tek amaçları RA asidini tüketmek olacaktır.

 

<> 55/17: (O) hem iki doğunun Rabbi, hem iki batının Rabbidir.

 

Quadropole+buna bağlı AGCT. (Cifir bölümümüzdeki şemaları hatırlayınız. Burçlarla da ilgiliydi. Metallerle ve günlerle bir tük [tür] organik simya bilgisiydi. Arş'ın hologramını kastediyorum.)

("Bir tük" = "Bir tür" diye düzeltelim. Uzun süre yabancı dillerde yazdığım için daha çok hata yapıyorum.)

 

<> 36-Yasin/80: O(dur) ki, kıldı/yaptı, size, yeşil ağaçtan, bir nâr...

<> 36-Yasin/80: elledhî ceale le küm min el şeceri el aHDaR nâren...

<> "O(dur) ki, kıldı/yaptı, size, yeşil ağaçtan, bir nar..." İlgili mi?

 

"aHDaR naren" = Lanetli ağaç.

"aHDaR nUren" = Cennette ilk atalarımızı (Bay ve bayan Adem) destekleyen ağaçların tümü... HURİ GENLERİ + kromozomları GİBİ düşünebilirsiniz.

Bir zamanlar demiştim ki, "Atlantis kavmi veya sci-fi'lerdeki gibi ya da ana rahmindeki embrio gibi SOLUYAN canlılar vardı..." Anımsıyor musunuz? (Atlantis Tufan öncesinin mutant dünyasıdır.)

 

<> Hud

 

Ad ve Hud, evet!

 

<> Evet photos bölümüne bir mummy de bi süre asılmıştı bu türün örneğini içeren

<> Onlar için "kavim" denmiyor.

 

(Mutantlar kavim değildir, Aceb'dendir. Aceb=Acayip=Ucube vb.)

Onlar VE=AND'e sahip; bir tür ENZYM görevi de yapan ya da Katalizant davranan çekirdek asididir ve Kur'an koduyla adı VEDD'dir. Tepkimeye girer ve başlatır ve çekilir çıkar.

Aslında mikrobiyolojik çooooook sır var bu anlattıklarımda farkında mısınız? (Özellikle hekimler.)

The Fifth Element filmindeki SEVGİYDİ, buradaki farklı === Selection.

 

<> Urasil mi?

 

O" grupları doktorum. OH "Ağaç kelimesinde" de saklıdır (Ayetlerde). H2O sudur. HO (OH) ise hidroksil kökü, H2O3 vb. diye AYET (candaşın yazdığı [36-Yasin/80]) sürüyor gidiyor.

 

<> Süperoksitler

 

Ve de yaşlanmanın nedeni olan Deuterium vsb. Ağır su hücrede biriktiğinde YAŞLANMA başlar, hatırladınız mı?

 

<> evet

<> serbest radikaller

<> Lokman ss hidrolize olmayan suyu buluyor

 

Bu izotoplar önceki dönemlerde çooooook azdı. (Yani bakkalda ekmek ayda bir geliyordu gibi.) O dönemde insanlar yaşlanamıyordu fazlaca... (Ömürler 950 yıl gibiydi) Bilmem anlatabildim mi? ;)

 

<> evet

<> İnsanoğlunun ömrü tekrar o kadar artar mı?

 

Eğer dünyaya gelip de onu çevresinden bastırarak, sıkıştıran/eksilten o GRAVİTİK yoğunlaşma olmasaydı, [candaş], insanlar yine o kadar yaşardı.

 

<> Düzelti: Ad ve Semud için ayetlerde "qawim" denmiyor, ancak Hud için 11/89'da "qawme hudin" yazıyor.

 

Yanıt: Hud kavminden >>> NUH gemisine ALINAN kavimlere MAGAMİ deniyor. Onlar gemiye alındığına göre 4 asitli NORMAL insanlardır. Anormal değillerdir. OK  [candaş]?

 

<> OK

 

Yani Mutant değillerdir. Zaten bizler de plesenta sıvısında HUD (Arapça balık demek) olarak yaşıyor İDİK. Bir düşünün, Allah bizi "Atılmış bir sudan" yarattı. O su, RAHİM Allah'ın ana rahmindeki suyun ta kendisidir. (Meşeme, amniyöz, plesenta sıvıları vb.)

Yani biz bir akvaryumda doğduk. Balçık biçimindeydik. Sonra da doğunca (sıvı patlayınca) KURUTULMUŞ TOPRAK (kerpiçimsi) bir şey olduk. Mantıklı mı mantıksız mı?

 

<> mantıklı

 

Ama deniz (özellikle su oranımız ve TUZ gereksinimiz, kurutulsak dahi) en büyük ihtiyaç. Yani su içerek, yemeğe tuz dökerek, akvaryumu sanal olarak yanımızda taşıyoruz. Yanlış mı tanımladım?

 

<> Huri'den >> süzülen/geçirilen >> Hari.

 

Evet HURİ (Yeşil ışık), ondan süzüleniz biz. Çünkü civcivden farkımız, biz yumurtanın tamamını (Burada yumurta ana rahminin ta kendisi. Yani eş=Yumurtanın içi) tamamen tüketmiyoruz. Nişane geliyor, sıvı boşalıyor ve içinden kurutularak, üstelik HUD gibi solungaçlı değil, NEFES alarak (Trake de bu sisteme dahil) doğuyoruz. Yani biz yumurtayı sonuna kadar içeriden bitirmiyoruz. Yumurtanın parçası adıyla dışarı geliyor.

Bunu niye anlatıyorum? Çünkü Koza=Yumurtadan artakalanlar >>>> HURİ cinsini oluşturdu. OK? (Mutmain olmayan sorabilir)

 

<> Yaşlı insanlarda bilhassa bu bariz olarak çıkıyor gibi, (toprağımsı) deriler çatlıyor, buruşuyor

 

Evet [candaş], topraktan geldik >>> Balçık olarak. Giderek KURUTULDUK (yani yaşlandırıldık). Su nasıl kurur? H2O yerine Ağır hidrojen suyu konarak. Ayrıca [candaş]ın verdiği ayetteki [36-Yasin/80] "O ve H"nin ikizinin tek başına (elemanter olarak) yanıcı ve yakıcı iki element olduğunu, molekül düzeyinde ise ikisine de benzemeyen H2O denen sıvı olduğunu artık biliyoruz.

 

[] 36-Yasin/80: Size o yeşil ağaçtan bir ateş yapan O'dur. Şimdi siz ondan tutuşturmaktasınız.

 

İki ateşten bir su çıkıyor. Ama:

1. Önce izotop olarak ağır sular

2. Sonra Hidroksil kökleri

3. Sonra SU ve

4. H203'ler vb. çıkıyor.

Yani sadece SU değil. Bize O ve O3 (ozon) yaramaz! İlla ki O2 olacak. (Hekimlerimizden ileri bilgiler alabilirsiniz.)

 

<> hidroksil'in karşıtı sülfhidril mi?

 

Evet dr. Urasil köklerinde bağlı olan OH'leri kastettiğimi anlamışsınızdır. (Organik OH diyoruz bunlara)

 

<> 2H+2O2 >>> 2H2O >>> 2(OH+OH)

 

Oysa NaOH'daki inorganik(anorganik)tir. Ama paralel evrende o da ORGANİKTİR. (DCC)

Yamm (Kenan=Nuh'un en büyük oğlu) ahfadı gemiye alındı -kendisi değil-. Oradan bize VEDD (ve/And + DDB (DBB değil)) katalizant çekirdek asidi ÇOK ENDER olarak geldi. 45 kromozom oluşturuyor (23+22 çifti). (İleri bilgileri hekimlerimizden alınız)

Yağus=Aslan gibi düşünün çekirdek asitlerini, burç simgeleridir. Ama VEDD bambaşkadır >>>>> İnsanı bulmak ve oluşturmak için programlıdır. (Kova burcunun simgesidir, Aslan'ın 180 derece tersi.) Aslan'da BEN (Süper ego gibi NEFS), Kova'da BİZ (Kavm) hakimdir.

Yani VEDD nefse karşı kor ve onları BİZCİLLEŞTİRİP popülasyon haline getirir. Arı'ya vahyedilen, V=VEDD'dir. HY=HAYAT. V+H+Y vahyedilmiştir. Arı'ya (En Nahl) popülasyon/sosyal toplum olma vahyedilmiştir. Arı ve ipekböceği aslında bir tür SEÇKİN mutanttır.

Bal'da meyve şekeri yerine (Glikojenler yerine) DEXTROZ vardır. Yani bitki şekeri SOLELLİ olarak hayvan şekerine polarizlendirilmiştir. Arılar polarizi çok iyi bilir. (Güneşe=RA göre açıları belirleyici danslar vs.) Ve karıncalarda ise Duyargalardaki Binary sistem. Nahl ve Neml'in sırrı VEDD'den geçmektedir. Bunlar nedir??? Arapçasını Türkçeye çeviriniz ltf. Arapça sözlükten???

 

<> Arı ve karınca.

 

Evet arı karınca... İkisi de VEDD sırrınca Kur'an'da İKİ SURE olarak yer alıyorlar. Duyargayla Süleyman ile konuşuyorlar. (Ultra micro wave)

 

<> Formasyon manevrasının masterleri. Bu mutlaka bir sistematik iletişim gerektirir.

<> 16-Nahl/68: Rabbin, balarısına şöyle vahyetti: "Dağlardan evler edin, ağaçlardan ve insanların kurdukları çardaklardan da..."

<> 27-Neml/18: Karınca vadisine geldiklerinde, bir karınca şöyle seslendi: "Ey karıncalar! Yuvalarınıza girin ki, Süleyman ve orduları farkında olmayarak sizi ezmesinler."

 

VEDD budur. (Beşinci katalizant çekirdek asidi = Tepkiyi başlatır, kendisi değişmez ve katalizör olarak tepkimeden ayrılır.) Yecüc ve Mecüc de bu katalizantın etkisindedirler. Prion denen ilkel canlılar da...

Katalizant şunu yapmıştır: Bir insan düşünün: Uzaktan bakıyorsunuz insan yani TEK bir nefs, yakınına gidince onun sayısız arı (veya karınca)dan oluşmuş bir koloni olduğunu görüyorsunuz. VE(dd) katalizantı bunu başarıyor. Arı ve karıncayı TEK BİR VARLIK gibi bizcilik/imece ruhuyla dokuyor.

Bir gergedan düşünün: Allah dileseydi onu bir koloni yapabilirdi. Yani bir tek nefsi BİZCİL nefslere bölebilirdi. VE (And) işte bunu yapıyor.

Katalizant olduğundan da bulamıyorsunuz veya bir yere koyamıyorsunuz. Ama onu illa ki bulmak isterseniz, yusyuvarlak protein toplarına bakınız. (İleri bilgiler hekimlerimizden ltf.) Onlar CANSIZ proteinlerdir. (Adı üzerinde katalizör girer ve çıkar gider.)

Girdiği protein yuvarı ise "Canlı" olmaya yönelir. Eğer solelli ise elbette... Sol elli olunca "Hücre GÖÇÜ" başlar. GÖÇ ========> Katalizant'ın peşine takılmaktan ibarettir.

Bu konu da bitmezler arasında candaşlar. (Daha parabiyoloji ve organik simyaya girmek için erken.) İşte Elif Lam Mim Ra Sad'ların sırrı (49 sırrından sadece biri). Ben bir Hüüüpletirken, sizler de soru hazırlayınız ltf.

            Hüüps (elh).

 

<> el neml-ul ebyed (beyaz karınca) Nuh'un gemisine binen tuz renkli saçlara sahip (albino) insanlar ile bir bağlantısı var mı?

 

El neml-ul ebyed = Termitlerin inanılmaz yapışkan çamuru. Termit çamuruna şimdiki isimler verirsek, Japon yapıştırıcı, Bally vb. Bunlar SU ve TUZDAN etkilenmezler. Yani Neml-i Ebyaz demek, Termit denen bir karınca türünün KOVANI (hariçteki yuvası) muhteşem bir yapıştırma tekniği. (Termit ile ilgili link bulunuz ltf.)

 

[] http://www.derinbilgiler.com/sub/hayvanlaralemi/yazilar/termit1.php

<> İşte bu yüzden bu sitede termitlerin gizli dünyası incelenmiş, fiziksel özellikleri, yaşadıkları mükemmel sosyal sistem detaylarıyla anlatılmıştır. Tüm bunlar okunduğunda insanın ulaşacağı sonuç şudur: Yeryüzündeki tüm canlılar gibi termitler de Allah'ın 'örneksiz ve kusursuz yaratan' isimlerinin apaçık bir delilidir.

<> 59-Haşr/24: O Allah ki, yaratandır, (en güzel bir biçimde) kusursuzca var edendir, 'şekil ve suret' verendir. En güzel isimler O'nundur. Göklerde ve yerde olanların tümü O'nu tesbih etmektedir. O, Aziz, Hakimdir.

[] http://www.harunyahya.org/tr/Kitaplar/956/termit-mucizesi

[] http://web.archive.org/web/20040317084432/http://www.insectia.com/beta/e/iv_c202034.html

 

Tşk'ler.

 

<> Sırada hazır bir tane soru var efendim. İsterseniz hemen pasteleyebilirim.

 

Emrinizdeyim başkanım.

 

<> estf efendim

<> Gelecekte olacak olan olaylardan haber vermek ya da bazı konulara temas etmek gaybı bilmek olmaz mı? Eğer bu mümkünse bilinebilen bu konular geleceğin değiştirilmesi doğrultusunda çalışılarak tarih değiştirilmez mi? Eğer ki değiştirilirse bizlerin bu tarihin içinde olmama durumumuz söz konusu olmaz mı?

 

"Gelecekte olacak olan olaylardan haber vermek ya da bazı konulara temas etmek gaybı bilmek olmaz mı?"

Önce buradan başlayalım:

Hızır dedem "Sana gelecekte şu şu şu olacaktı!" diyor ve ekliyor: "Ama ben bunu değiştirdim -Allah'ın emriyle-" (Geminin delinmesi, çocuğun öldürülmesi, duvarın onarılması vb.)

Allah'ın emri nerelerde yazılıdır?

1. Levhi Mahfuz'da, -Kİ DEĞİŞTİRİLEBİLİR-

2. Allah'ın emri RUH'a iletilmiştir. (Sana Ruh'tan sorarlar, de ki: Ruh Rabbin EMRİN'dendir...)

3. Allah'ın EMR ve KAZASI (kaderin oldurulması) Gökten yere doğru indirilmektedir. (Görmüyor musunuz diye başlayan ayetler)

4. EMR'in neden ve sonucu (ya da hiyerarşisi)

a) Amir (Emreden)

b) Memur (emri alıp uygulayan)

Bunları 4 KAN grubuyla örneksemiştim. A, B, AB ve sıfır.

Gizli değişkenlerin bu dört mekanizmayla HEMZEMİN olduğunu ve ödendiğini anlatmıştım. (Bunlara yeniden dönmeyeceğim)

Tüm ihtimallerin (olasılıkların, probability) mutlaka asimetrik olduğunu; fakat bir tek istisna ile SİMETRİK olduğunu belirtmiştim. (İki adet %50 asla yenişemezler.)

Yenişemeyince de İKİSİ BİRDEN olmak zorunda kalır. İKİSİ BİRDEN oluşur: biri A evreninde, diğeri B evreninde... Bunun için gemi batırıldı, çocuk öldürüldü vb.

Yine demiştim ki: İkisi aynı evrende de olabilir: Yani AB ihtimali, ikisi birden mikro düzeyde oluşur:

a) Polarizlenmiş fotonlar örneği (paralel davranışı aynı evrende iki odacık evrencikte gerçekleştirirler.)

b) Kocaman devasa diyebileceğim Alpha taneleri, en sıkı muhafaza/mahfaza olan (Case) kurşundan bile dışarı çıkarak bilimi hayrete boğmaktadırlar. Yani ÇOĞU alfa taneciği çıkamazken bazıları NÖTRİNO gibi dışarı çıkabilmektedirler.

Öyleyse evrende AYNI YERDE fakat minicik olasılıklar dahilinde minicik evren içinde evren yaratarak A ve B ihtimallerinin her ikisini de yaratabilmektedirler, yani AB kan grubu ortaya çıkmaktadır.

Bu çok normaldir. Alfa tanecikleri gibi ÖLÜM de bir tür dışarı çıkmak demektir.

Herkes aynı anda ölmüyor. Birileri ölüyor, kalan sağlar bizimdir. Ölümün fotoğrafı odur ki, DIŞARI kaçan ALFA tanecikleridir. Ya da radyasyonun yarılanmasıdır.

Bir de SIFIR ihtimali var: Yani HİÇ gerçekleşmeyen ihtimal. Pozitif (+%44 gibi) ve Negatif (-%22 gibi) iki ihtimal vardır. Sıfır ihtimali bu ikisinin (cebirsel değil) aritmetik toplamının %200 gibi bir LİMİT'e kadar dayanmasına izin verir. Bu ne demektir?

 

<> Çocuk ölmedi

 

Hayır.

Mesela. Mutlak SIFIR yoktur demektir. Ama %0 (yüzde sıfır dediğimizde) MUTLAK olmayan ihtimaller vardır. (Eğer %200 olsaydı, insan bir daha asla dirilmeyecekti = İnsan tanrıdır olurdu.) Ama %0 demek, "Kulum sen dirileceksin" demektir. Yani "VAR olan (örneğin %1) idin, şimdi %0 ile yok oldun (bana rücu ettin). Seni ötede (-%1) yeniden var edeceğim. Seni nasıl ki ilk seferinde yarattımsa, ikincide yaratacağıma niçin inanmıyorsun ?"

Eğer yokluk = %200 olsaydı, zaten İLK SEFER yaratılmazdık. Yani o zaman ALLAH bile YOK olurdu. Dolayısıyla Allah'ın hicap ve zulmet perdeleri, Arştan Arz'a kadar RAF RAF biçiminde, %199'dan başlayarak burada %99'a kadar perde perde inmektedir.

Evvel ve Ahir (baştaki ve sondaki hariç) kalan yaratıkları kapsar. Kaldı ki Allah'ın ezeliyatı %-Sonsuzdan %+Sonsuza kadar ebediyetiyle kaimdir. Ve Hayim'dir (Hayat halindedir).

Gelelim 0 kan grubuna; bu sadece bizim %0 için geçerlidir. (Yani paranormal probability'yi biz ölmeden göremeyiz.) 0 kan grubu demek, aynı zamanda iki eşit enerjinin (dalganın) bir eksende 180 derece karşılıklı ve aynı hızla gelmeleriyle oluşan DURAN dalga demektir.

Duran dalga bir tür bileşke dalga gibidir ama DURUR. (Link lütfen. Dalga mekaniklerini araştırınız)

 

[] http://web.archive.org/web/20040108114722/http://www.birey.com/avnia/mak/all/fermiyon.htm

 

İki dalganın durduğunu ve hareket yönü olmadığını, yani EYLEMSİZLİK çatkısı yaptığını benzeri linklerden gözlemleyebilirsiniz.

Bunun Kur'an'daki sonuçlarına bakalım:

1. Ashabı KEHF ve Rakim'in durumu, DURAN DALGADIR. Yani zamanları 1080 kez uzamıştır. 309 yılı 1080'e bölerseniz ne kadar kaldıklarını bulabilirsiniz. Basit bir işlem, ama sonunda sihirli bir sayı var.

 

<> 3.4 ay

<> 103 gün

 

Kadir gecesini hesaplayalım. (1000 ay = 83 yıl) Şimdi karanokta yapılması için Fe (demir) kütlesini hesaplayalım.

 

<> 1000ay/1080=27.7 gün

 

83 bölü karanokta kütlesi 18 saat. Yani karanokta etkisiyle zamanları 102,5 günden 18 saate kısalmıştır. GÜN deniyor, bunun anlamı GECE değil. İkiye bölelim. Ashabı Kehf 9 saat (normal bir uyku süresi) mağaralarında kaldılar. Eğer üç kişi olsalardı 103 gün, Beş kişi olsalardı 28 gün. Ama yedi kişilerdi, 9 saat kaldılar.

Bunun nedeni karadeliğin İNDİRGENEMEZ (sonuşmaz) kütlesinin tutsak aldığı (uzay-zamanı büktüğü) cisimlere etkisidir. Eğer 9 kişi olsalardı, 18 dakika kalacaklardı. Ama o zaman da uyuyor olamayacaklardı. Yeşil bir alemde bekliyor olacaklardı. Dolayısıyla üç asır ileri gidemeyeceklerdi.

Ellerindeki bildirilen materyaller şunlar:

1. Ayakları mağaranın dışında kalan bir köpek

2. Cinlerle eşitlenen bir zamanda oldukları için fısıltılarını duymaması gereken kulak tamponları (Cin şeytan, rüyanın kabus boyutunda (45 açı derecesi) etkilidir.)

3. O halde polarizlenme açısı 45 derece doğrulanmıştır (Kur'an'da)

4. Karanoktacık Fe üzerine Cu kaplı bir elektrikli karadeliktir

Fe=Akrep ve Koç burcunun elementi; Cu ise Boğa ve Terazi'nin elementi -simya anlamında-. Arş tablomuza bakınız: Orada Fe (Akrep=Kartal burcu), Cu (Boğa, Yeuke), Pb >>>>> Kova burcu (Vedd). (Bu arada Akrep=Nesr/Nisra) Eksik olan ne? Au Altın (Yağus=Aslan).

Diğer tüm elementler ÇİFT ÇİFT burçları 5x2 biçiminde dengelerken, Aslan=Au ve Yengeç=Ag "FARKLI bir Ç İ F T oluşturuyorlar".

Eğer bizim grafikler, halen linkleri varsa, arkadaşlarımız oradan yeniden hatırlayabilirler. Hani ARŞ'ın dört direğinin Kehf ve Rakim olarak grafiklerini çizmiştim.

 

<> http://www.hanifislam.com/mail/aiberg02/aiberg02h.htm

 

Orada soy element bölümünde, AU ve Ag'nin TEK BİR DİREK olduğunu göreceklerdir. Au >>>>>>> 309 yıl öncesiydi (altın para/sikke anlamında), ama üç asır sonra Ag >>>>>> Gümüş T A B A K A S I N A inmişlerdir.

Yani Aslan, Kova, Akrep (kartal) ve Boğa SABİT ARŞ KATMANINDAN (ing. fix) ÖNCÜ (3 asır sonraki) tabakaya geçmişlerdir. Bu tabakada yine Fe (Koç), Cu (Terazi), Pb (Oğlak >>> Kovanın çiftidir) var, fakat Au yok.

Şemaya bakarsanız ikinci Arş katmanında Au yerine İKİZİ olan Ag'yi görürsünüz. Şimdi lütfen verilen linkteki şemayı bir gözden geçiriniz, ondan sonra yazmaya devam edeceğim.

 

[] http://www.hanifislam.com/images/resim17.jpg

<> Aslan yengece dönüşüyor

 

Evet İSTİSNA olarak Aslan YENGEÇ'e dönüşüyor. (ikiz falan değiller) Ya da Au (altın sikke) Ag (Gümüş sikkeye) dönüşüyor. Gördünüzse nokta koyarak beni haberdar edebilirsiniz.

 

<> .

<> "Arş’ın dört direği ve üç yatay katmanının hologramı... Dört direk bir kutu yapıyor. Cu, Pb, Fe, Au, Ag direkleri dik ama en altta Zigzag Arş’ında, Hg ve Sn direkleri dikey değil yatay ve kare prizmadan kopuk görünüyor. Sanki bir sandık ve aşağıda kapağı var."

<> değişken arştaki

 

Cu, Fe, Pb tek direk, fakat dördüncü direk Au ile başlayıp Ag ile bitiyor. Bu istisnayı gördünüz mü?

 

<> evet

 

(En alttakini şimdilik kafaya takmayın çünkü o dikey değil YATAY polarizasyonda. Yatay polarizasyondan maksadım MAHŞER meydanı. Dikeyler ise Öklid/Eukleides uzay.) Söylediğim anlaşıldı mı?

 

<> Evet

 

Şimdi ayetleri toplayalım: Kehf suresinde diyor ki, "Şu gümüş parayı alın da helalinden yiyecekler satın alın". O ayetleri yazar mısınız ltf.

 

<> 18-Kehf/19: Böylece, aralarında bir sorgulama yapsınlar diye onları dirilttik (uyandırdık). İçlerinden bir sözcü dedi ki: "Ne kadar kaldınız?" Dediler ki: "Bir gün veya günün bir (kaç saatlik) kısmı kadar kaldık." Dediler ki: "Ne kadar kaldığınızı Rabbiniz daha iyi bilir; şimdi birinizi bu paranızla şehre gönderin de, hangi yiyecek temizse baksın, size ondan bir rızk getirsin; ancak oldukça nazik davransın ve sakın sizi kimseye sezdirmesin."

<> Orada varaqakum...yazıyor... ve biz bunları candaşlar ile konuşur iken anlayamamıştık

 

Ayet Varak (yaprak) diyerek şunu bildiriyor: Altın İNCELİRSE hangi rengi alır, en ince altın tabakası niçin sarı değildir? Yorum bekliyorum.

 

<> Papirus rengi

 

SARI DEĞİL, y e ş i l.

 

<> beyaz

<> Altın incelir ise metalik-gümüşi olmaz mı, beyaz altın rengi gibi yani

<> Gümüş rengi

 

Hayır Y E Ş İ L.  Yeşil diyorum. En ince altın tabakası.

 

<> Hzr

<> Evet bizim buralarda 18 ayar altına yeşil altın deniyor      

 

Yeni açmış, asma körpe yaprakları kadar tatlı bir yeşil (sarımsı yeşil) renk alır. Yaprak aslında gözenekler düzeyinde nasıl ki yeşil değilse, Altın da tersine mikroskopik düzeyde YEŞİLDİR. Mutlaka bunu aranızda duyan bilen vardır.

 

<> yeşil demişti bir kuyumcu da inanmamıştım

<> bakır oranı arttıkça ya da ayar düştükçe yeşil ton oranı artıyor... kırılmaya karşı dayanıklılığı da

 

Cennet ALTIN doludur, ama SARI diye geçmez cennet.

 

<> ışığı yansıtma ile ilgisi vardır herhalde

 

[Candaş] şimdi, Au Aslan=Güneş renginde uğurlu metal diye bilinir. (Bilinir çünkü bu öğretiyi Harut ve Marut indirdi.) Alternatif GÜNEŞ nedir? (Konunun başında girmiştim.)

 

<> Ay

 

Hayır, DBB güneşi. Tek kaynaktan (yıldızdan) gelmez, her yerden gelen bir YEŞİLDİR. Eğer çok ince bir altın tabakasının altına Yeşil ışık tutarsanız, üstten bakan kişi altının Altın değil, GÜMÜŞ olduğuna Y E M İ N edecektir. Bunun nedeni complimenter renkten yeşil çalındığından yeşil ve sarı özelliğinin ikisini de yitirmesidir.

Yeşil bir yaprağa yeşil ışık altında bakınız, onun rengi GRİ (Gümüşü anlatabilecek tek renk) olur.

VARAQ kelimesiyle altının ÇOK İNCE olduğunu, yani tabaka (sheet) halinde olduğunu Kur'an anlatıyor. Böyle bir para o zamanlar yapılamayacağına göre MİSAL'dir. DBB dünyası anlatılmaktadır.

DBB aleminde (Mahşer altında) ışık yeşildir ve her rengi yeşil altında gösterir. Ama YEŞİL bir şeyi GÜMÜŞ olarak gösterir. (Gümüş yıldızı hatırlayınız.) Kur'an şunu anlatmıştır: Mağara bildiğimiz bir mağara değildir. O doğrudan DBB dünyasıdır. (Mahşerde mezarımızın içi olan yer)

Yani ne kadar MAĞARA derseniz deyiniz, turistik amaçla gösteriniz, aslında onlar (köpeklerinin kolları hariç) tamamen DBB dünyasındaydılar. Yani bir mezar (Mahşer altı). Ama Ö L Ü değiller, CANLILAR. 9 saatte üç asır devirmişler, ölü değil, DİRİ olarak uyanmışlar. Evren ise üç asır daha genişlemiş (Hubble sabitine göre).

Bu sabite örnek ayet = Allah'ın bir gününün bin yıl olması. 300 yılın da yaklaşık 8 veya 9 saat olması. (300+9 dendiği için 9 saat demek daha yeğlediğim bir rakam.) O ayet lütfen (Tekrarda yarar var).

 

<> 18-Kehf/25: Onlar mağaralarında üç yüz sene durdular, dokuz da ilave ettiler.

 

Bakınız "DOKUZ yıl d a h a" demiyor. "Dokuz d a h a" diyor. Bize ipucu veriyor. 9 saat de orada yatıyor. 1080 saniye >>>>>>> 18 dakika, yarısı gündüz yarısı gece??????????

 

<> 9 dakika

 

Yani ben orada yeşile yapıştığımda, sizin 1080 tane fotoğrafınız geçerken, benim TEK kare (enstantane) fotoğrafım geçiyor. Sesler 1080 kez yavaşlıyor. (Dünyayı duymuyorum.) Sanki kulağımda tampon var.

Ama bir UYKU halindeyim gibi. Uykuya bağlı rüya sonucu vardır. 45 derece polariz yüzünden yukarıdaki "cin aleminin fısıltılarını" dinleyebilirsiniz.

Onlar yeraltına inemezler, siz orada korunmuşsunuzdur. Oraya şeytan asla nüfuz edemez. Onlar yukarıdaki De Sitter Düz evrenindedirler (Mahşerin üstü gibi), siz ise DBB(mezar derinliğinde)sinizdir.

Yukarıda Au parlarken, aşağıda yeşil altında Au'yu göremezsiniz. Au yerine sizin Auranız parlar (Tarık suresindeki kendine parlamak) ve Altının kendisi çok ince (varak) GÜMÜŞ BİR KORDON gibidir.

Gerek tarık semasında, gerekse dabbet arzında neden illa ki GÜMÜŞİ kordon? Hep böyle demedim mi???

 

<> evet

 

Hani göbeğimizdeki çukurdan çıkan ve Arş'a kadar uzanan o kordon neden hep GÜMÜŞİ dedim veya başka kaynaklar hep Gümüşi dediler? Neden Aura altın değil de Gümüş rengindedir? Neden Philadelphia Mariners hep YEŞİL'den söz ettiler?

Gördüğünüz gibi VARAQ kelimesini Allah m i s a l olarak vermiştir. Öyle bir misal ki GERÇEĞİ tastamam anlatıyor. Neredeyse misal değil GERÇEK!

Gelelim açıklamasına: 7 günün ismini taşıyan 7 uyurların en yaşlıları (pazar günü İLKTİR) Au (Altın sikkeyi) büyük olmanın yetkisiyle cebinde/kesesinde tutuyordu. Ama içerisi yeşildi. Altın'ı gümüş RENGİNDE gördü. Gözünün gördüğüne inandı ve kendinin yanılsadığını sandı. Altın diyemedi, komplimenter renk çalınması yüzünden "VARAQ" dedi.

Bakınız ne kadar detaylıdır Kur'an? Onların şaşkınlığını bile yaşatıyor bize. Ama hakkıyla "İKRA ederseniz". Yoksa "Eskilerin anlattığı masal" niyetine düz okuyup geçersiniz.

 

<> muhteşem

<> inşaallah

 

Bakınız kaç yerde İbrahim geçiyor? Ama ben çıkıyorum (Bizler) diyorum ki, demiyorum, koca İbrahim'in hikayesini/kısasını AYRINTIYLA anlatıyorum. O ayrıntıdan devasa bir İBRAHİM KİTABI çıkıyor. Neredeyse sizlere tüm İbrahim'in hikayesini yanındaymışım gibi anlattım. Hikayeden öte onun düşüncelerini, heyecanlarını, duygularını, bire bir canlandırdım.

Resullulah'ın yanına görme özürlü Maktum olarak girdik. Orada Ebu Süfyan yahudi kırmasınının laubaliliğine tanık olduk. Hatta oraya kadınların kapısından (harem) girdik. Resulullah'ı (ki insandır) suçüstü yakaladık. Ve hatta ben çok iddialı bir söz söyledim: "Ben oradaydım, şahidin gözleri gördü" dedim.

Size zamanında bir şeyi saklamıştım. Bir beratım vardı benim: 7. berat. Onu söylemeyeceğim dedim! Yine söylemeyeceğim ama çıtlatacağım: Görme özürlüydü Maktum, o göremiyordu, bu haksızlıktı. Ama Allah dilediği kuluna ŞAHİT olarak gösterdi.

Resulullah efendimiz görmeyen birine Abese yapmıştı. Oysa Maktum hayatı boyunca ne efendimizi ne de Ebu Süfyanı görmemişti. Tanımıyordu ve hatta Abese vb'yi göremezdi. Ama MİSAK'ın gözleri vardır. Ödünç verilen gözler. ŞAHİDİN (şehid) gözleri. Şahit olmadan Allah yargılar mı? Yargılar mı?

 

<> Hayır

 

Bin yalancı şahit getirilirse "Şahit olarak Allah yeter" ayeti dışında, Allah yine de Şahit kılar. Alim kıldığı gibi kullarını, Mucit kıldığı gibi kullarını, Rahim kıldığı gibi kullarını, Melik ve Vali kıldığı gibi kullarını. Allah sadece kullarını ALLAH kılmaz! RAHMAN, VELİ vb. kılmaz!

Demek ki eğer sizler o mekanda Yeraltındaysanız. Oradan şahit olursunuz. Yeraltı (DBB) doğrudan Ashabı Kehf'in 309 yıllık serüvenidir. 9 saatlik serüven.

Bu aynı zamanda ölümün serüvenidir: "Yeryüzünde ne kadar kaldınız?". "9 saat kadar, inanmazsan şahitlere sor!". Hayır melekler şahit değil, ZABIT katibidir! O da sadece Kiramen Katibiyn.

"SEN yeryüzünde ne kadar kaldın?" demiyor Allah, "Adem'den son insana kadar hepiniz + 4,5 milyar yıllık CİNLER, tümünüz, ne kadar kaldınız yeryüzünde?"

Cevap tek: 9 saat kadar!

Vaycanına, demek ki 5 milyar yıla 9 saat diyebiliyoruz.

Demek ki sahiden ve AMENNA SAHİDEN Allah evreni 6 günde yarattı ve düzenledi! Allahuekber! Masal değilmiş 6 gün! 16 milyar yıllık EVREN tarihi sadece ve sadece 6 günmüş! Bir daha Allahuekber! İnsanın ömrü ise bir kaç salise. Allahuekber!

 

<> HU!!

 

İşte budur dünya hayatı dostlar ve bu birkaç saliseyi SONSUZ ÖTESİ ELİF ile çarpınız. Cehennem Cennet hayatı da o kadar upuzun! İnşaallah YEŞİL yanar da cennet'e geçeriz.

 

<>  İnşaallah

<> amin

<> 50-Kaf/38: Yemin olsun, biz gökleri, yeri ve bunlar arasındakileri altı günde yarattık. Ve bize hiçbir yorgunluk dokunmadı.

<> 7-Araf/54: Rabbiniz o Allah'tır ki, gökleri ve yeri altı günde yaratmış, sonra da arş üzerinde egemenlik kurmuştur. Geceyi gündüze bürüyüp örter. O bunu, bu da onu aralıksız ve titiz bir biçimde kovalar durur. Güneş, Ay, yıldızlar O'nun emrine boyun eğmiş. Gözünüzü açın; yaratış da O'nundur, emir veriş de/yaratış da O'nun içindir, emir veriş de. Alemlerin Rabbi olan Allah çok yücedir.

<> 25-Furkan/59: Gökleri, yeri ve bunlar arasındakileri altı günde yaratıp sonra arş üzerinde egemenlik kuran O'dur.

<> 10-Yunus/3: Şu bir gerçek ki, sizin Rabbiniz gökleri ve yeri altı günde yaratan, sonra arş üzerine egemenlik kurup iş ve oluşu çekip çeviren Allah'tır. O'nun izni olmadıkça hiçbir şefaatçı devreye giremez. İşte bu Allah'tır sizin Rabbiniz. Artık O'na kulluk/ibadet edin. Düşünüp anlamıyor musunuz?

<> 11-Hud/7: O, odur ki, gökleri ve yeri altı günde yaratmıştır. O'nun arşı da su üzerinde idi. Böyle yapması, iş ve davranış yönünden hanginizin daha güzel olduğunu belirlemek için sizi denemeye yöneliktir. Sen, "Kuşkusuz, sizler ölümden sonra diriltileceksiniz!" dediğinde, küfre batanlar hemen ve kesinlikle şöyle derler: "Bu apaçık bir büyüden başka şey değildir."

 

"Yemin olsun, biz gökleri, yeri ve bunlar arasındakileri altı günde yarattık. Ve bize hiçbir yorgunluk dokunmadı."

"Yemin olsun, biz gökleri, yeri ve bunlar arasındakileri altı günde yarattık. Ve bize hiçbir yorgunluk dokunmadı."

"altı günde yarattık. Ve bize hiçbir yorgunluk dokunmadı."

"Ve bize hiçbir yorgunluk dokunmadı."

"Ve bize hiçbir yorgunluk dokunmadı."

"Ve bize hiçbir yorgunluk dokunmadı."

Bu da Yahudilere yanıttır. Onlar Allah'ın altı günde yaratmaktan YORULDUĞUNU ve yedinci gün dinlendiğini yazıyorlar Tevratlarında! Ve hatta İncil'de.

Allah yorulur mu ahmak ehli kitab! İnsanlar bile Cennette E B E D İ Y E N ve asla yorulmayacakken, Yahudi Allah'ı yoruyor.

Yoruyor çünkü Üzeyr "Babası" olan Rab ile güreş tutacak. Yenilecek oğluna. Yenilmesi gerekiyor: Çünkü yorulmalı ve pes etmeli!

Boşuna lanetlenmedi bu yahudiler!

 

<> Kuran'da gümüş = "fıddatin-fiddate" sanırım kaptanım. İnsan 15-16-21 (gümüşi rengi ifade etmek için bu kelam tercih edilmiş mi bilemiyorum ama araştırırım)

 

O metalik demek (parlak metal), nikel falan da içinde, krom vs. Asıl Arapça çok başkadır [candaş]. Kökü Sanskritçedir. Mader anne demek. Madde de anne demek. Material da anne demek. Metal de anne demek. (Mod, Mood, Mode vb. hepsi anne/ana-Anayurt der gibi.)

Sanskritçe POD veya FOD ise (babayı temsilen ve de ayağı temsilen) BABA'yı çağrıştırır. (Baba ocağı gibi) POD/POT/FOT fodan halinde METAL demek. Toprak ANA ise, METAL ise BABA. Yani Materyal ve Metal ikilemi sözünü ettiğin ayette var. Gümüşden çok METALİK olarak düşünmelisin. (Fiddah-fiddate.)

 

<> Sizinle  buluşmak çoooook  mutlu bir  olaydır. Teşekürler...

 

Ben teşekkür ederim.

 

<s> çoook özlettiniz kendinizi hocam [Not: S kaptanın eşidir]

<> mutabıkız selin candaşımz

 

Evet, [S]'i sizden ancak birkaç kez fazla gördüm dostlar. Bir tür Askerlik gibi. Hani birileri askerden dönüşümü bekliyorlar gibi. Ama mecburum. Kafdağı sadece Manisa'da var.

 

<> çoook özlettiniz kendinizi hocam

 

Bir tür Askerlik gibi. Hani birileri askerden dönüşümü bekliyorlar gibi. Ama mecburum, Kafdağı sadece Manisa'da var.

 

<> kaptanım izin... duygularımızı ifade edelim

 

Buyrun. Ben spilberg, ama steven değil.

 

<> sizi özledik

 

Evet [candaş] özleştik, çünkü biz kalu bela'da sözleştik. Yani bir kaç salise önce sözleştik. Birkaç salisede birbirimizi özledik. Bunlar felsefe değil REEL RAKAMLAR (rakim).

 

<> İlginç ama biraz öksüz gibiydik

 

Ben cezalıydım. (Eyyub efendimiz de sabır çatlatan cezalar ile sınandı) Ben HAANİF'i yanlış programladım. 9 Temmuz'a kadar cezalıyım. WOW yapamıyorum o güne kadar. Sadece Jana, Greek Cypriotları programladı ve şaşırttı hepsi bu. Tek olumlu bu çıktı. Yüzde yüz evet diyecekti Rum tarafı yoksa...

 

<> bu çooook iyi oldu. slm slm olsun jana

 

Sonra da 10 yıl içinde 200 bin rum kuzeye yerleşecekti. GİRİT'teki gibi belki de kovulacaktı Türkler. Girit bir faciadır. Yarısı TÜRK idi. Bir tek kalmadı! [S] Hanım'ın babası bile Giritli. Varın düşünün.

 

<s> evet, ne yazık ki yurtlarından olmuşlar

 

Ve Magosa (Famagusta) arkasında ve de dip Karpaz'da Yahudi üsleri kurulacaktı. Sizlere İngiliz üslerinden (özellikte Dikelya'dan) söz etmiştim. Belki kocaman haritalarda gördünüz, Maraş bölgesinin olduğu gibi batısı SOVEREİGN BASE. Yani İngiliz egemen üssü değil. YAHUDİ ASILLI İNGİLİZ ÜSSÜ!

O günlerde siz o haritaları bulamadınız ama artık KABAK gibi belli. 4000 YAHUDİ ASILLI İngiliz KUZEYDE mal sahibi olarak yaşıyor.

Bunlar yeni şeyler değil! Hep oradaydılar. Şimdi değil 4000 kişi 4000 Yahudi aile oraya (KKTC) geliyor. İsrail hemen direktif verdi: Derhal KKTC "tanınır gibi" oldu. Çünkü DİREKT irtibat zamanı geldi. Bizi ilk olarak İSRAİL tanıdı dersem şaşar mısınız?

 

<> şaşmayız

<> Kıbrıs benzer bir tehdit bekleme ihtimali olduğu için.. Bakınız

[] http://web.archive.org/web/20040316031204/http://www.pubinfo.gov.nc.tr/girit1.htm

<> http://www.lib.utexas.edu/maps/atlas_middle_east/cyprus.jpg

 

Velakin Jaffa (yafa) portakalı satacağı için İsrail KKTC'nin portakallarını GÜNEY'e yönlendirmek şartıyla bizi tanıyor. Üçbacaklı Mafia'nın (Ki elemanları yani ayak takımı RUS) oradaki sahipleridir onlar. Dünyanın KARAPARA çeviren ve bunu AKLAYAN tek ülkesi Güney Kıbrıs'tır! Rus Mafyası yanlış kelime. Ama bıçkınların tamamı Rus. (Bu yüzden Rusya VETO kullandı)

Bu saatten sonra politika yapmayalım, işimize bakalım.

 

<> pardon

 

Politikayı BAŞKA BİR CHAT'e erteleyelim demek istedim, onun için "Bu saatte" dedim. Pardon demenize gerek yok candaşlar :) O işi doğrudan JANA başardı. Tekbaşına Jana d'Arc...

Deprem oldu. (Çünkü Crax yedim.)

 

<> :))

 

O halde Pazar buluşmak üzere. (Öteki chat günü ise Salı) Sırtım feci ağrıyor! İlla ki biraz exercise yapmalıyım.

 

<> geçmiş olsun efendim

<> iyi geceler hocam

<> slm slm hg geçmiş olsun hocam

<> pazar gündüz var mı hocam

 

[Candaş] istediğine göre GÜNDÜZ DE CHAT VAR!

Bazı dostlarımızın eşleri veya yakınları bana kızıyordu, "Geç saatlere kadar eşimi/oğlumu/kızımı esir alıyorsun" diye, umarım bundan sonra kızmazlar.

 

<> Allah'tan bol şifalar dilerim

 

Sırtımın ağrımasının nedeni bilgisayar hastalığı, bilirsiniz işte... Hep oturunca ağrılar başlıyor...

 

<> siz dinlenin ltf. size kıyamayız

<>  Geronimoooooo geldi prof.

 

Hoş-bye dostlar, sizleri şimdiden özlüyorum...

 

<> Teşekkür Ederiz Hocam İyi Geceler